Najpopularniejsze kierunki studiów na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu GdańskiegoWydział Filologiczny prowadzi 6 najpopularniejszych kierunków studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Warto podkreślić, że na Uniwersytecie Gdańskim można studiować 71 kierunków studiów w zakresie ponad 200 specjalności – na wielu z nich są jeszcze wolne miejsca!

Najpopularniejsze kierunki na Wydziale Filologicznym na Uniwersytecie Gdańskim. Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016 (studia stacjonarne I stopnia (licencjackie – stan na dzień 30 lipca 2015 roku). Liczby kandydatów na miejsce:
  • Skandynawistyka – 11,35
  • Zarządzanie instytucjami artystycznymi, specjalność menadżerska – 8,57
  • Filologia angielska – 7,42
  • Sinologia – 5,51
  • Język, kultura i gospodarka Finlandii (specjalność na kierunku Skandynawistyka) – 5,40
  • Iberystyka – 5,38
polioWśród nowych kierunków na studia I stopnia (tryb stacjonarny) na rok akademicki 2015/2016 największą popularnością cieszy się specjalność na kierunku Skandynawistyka – Język i kultura, gospodarka Finlandii (5,40 kandydata na jedno miejsce), a także dwa z czterech nowych kierunków na Wydziale Filologicznym UG: Studia wschodnie – 4,05 oraz Studia bałkańskie – 2,03. Zapraszamy także na dwapozostałe nowe kierunki: Teatrologię (II stopień Wiedzy o teatrze) oraz Studium humanitatis – tradycje cywilizacji europejskiej.
Na Wydziale Filologicznym wciąż trwa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia:
  • Filologię klasyczną;
  • Slawistykę;
  • Studium humanitatis – tradycje cywilizacji europejskiej;
  • Etnofilologię kaszubską.
Nowy budynek Wydział Filologicznego
Nowy budynek Wydział Filologicznego

Z wyborem kierunku studiów trzeba się jednak pospieszyć. Nieliczne wolne miejsca pozostały jeszcze na: 12 kierunków na studia stacjonarne II stopnia: Amerykanistykę, Filologię angielską, Filologię germańską, Filologię klasyczną, Filologię polską, Filologię romańską, Filologię rosyjską, , Kulturoznawstwo, Lingwistykę stosowaną, Skandynawistykę, Slawistykę i Teatrologię oraz na:10 kierunków studiów niestacjonarnych: Filologię angielską, Filologię germańską, Filologię polską, Filologię romańską, Filologię rosyjską, Iberystykę, Lingwistykę stosowaną, Rosjoznawstwo, Sinologię oraz Wiedzę o filmie i kulturze audiowizualnej.

Terminy aplikacji i szczegółowe informacje na stronie: http://ug.edu.pl/rekrutacja

Więcej informacji o kierunkach studiów na Wydziale Filologicznym UG pod adresem: http://ug.edu.pl/rekrutacja/studia_i_i_ii_stopnia_oraz_jednolite_magisterskie/kierunki_studiow?title=&tid_raw[5]=5

Dołącz do nas! Wybierz studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Tekst: dr Anna Malcer-Zakrzacka

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->