Uniwersytet Medyczny w ŁodziUczelnia zakończyła rekrutację na jednolite, magisterskie studia stacjonarne tj. analitykę medyczną, farmację, kierunek lekarsko-dentystyczny, lekarski, techniki dentystyczne oraz kierunek lekarski w ramach limitu MON. W porównaniu do ubiegłorocznej rekrutacji, uczelnia odnotowała wzrost ogólnej liczby kandydatów, która wyniosła blisko 19 tys., a także kandydatów, którzy dokonali opłaty rekrutacyjnej - było ich ponad 12 tys.

W rekrutacyjnych zestawieniach najpopularniejszych kierunków studiów od wielu lat przoduje kierunek lekarsko-dentystyczny. W tym roku osiągnął on rekordowy wynik - o jedno miejsce na stomatologii ubiegało się prawie 19 osób. Równie popularne okazały się także kierunki lekarskie, zwłaszcza elitarne studia prowadzone w ramach umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej, na których liczba kandydatów na jedno miejsce wyniosła ponad 15 osób.

Wzrost zainteresowania kierunkami lekarskimi oraz kierunkiem lekarsko-dentystycznym można tłumaczyć m.in. przyjaznymi dla studentów zasadami rekrutacji. W tym roku kandydaci mogli wskazać dwa z czterech przedmiotów do wyboru spośród: chemii, fizyki, biologii i matematyki.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zapewnia ponadto bardzo dobre warunki do studiowania, a przyszli lekarze i dentyści kształcą się w nowoczesnych pomieszczeniach Centrum Dydaktycznego.

Podsumowanie rekrutacji na rok akademicki 2014/2015:

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->