phoca_thumb_s_iberystykaCo łączy Monikę Richardson, Ryszarda Schnepfa (ambasadora RP w Madrycie) i Carlosa Marrodana Casasa (tłumacza m.in. bestsellera „Cień wiatru”)? Wszyscy są iberystami i będą gośćmi stoiska Iberystyki w ramach Dnia Otwartego UW 16 kwietnia w BUWie (stoisko otwarte od 10 do 16). Na 11:20 zaplanowana jest wideokonferencja z Madrytem. Motywem przewodnim wydarzenia jest próba odpowiedzi na pytanie: Kim jest iberysta?

Iberystyka co roku zajmuje jedną z kluczowych pozycji w rankingach popularności wśród kandydatów na studia (2010/2011: 5 miejsce, 2009/2010: 1 miejsce, 2008/2009: 1 miejsce, 2006/2007: 2 miejsce). Co decyduje o tak dużej i długotrwałej popularności? Prawdopodobnie bogactwo oferty edukacyjnej i różnorodność potencjalnych ścieżek zawodowych.

W tym roku Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW, popularnie zwany Iberystyką, postanowił przybliżyć osobom spoza środowiska sylwetkę iberysty. Dlatego motywem przewodnim Dnia Otwartego jest pytanie: „Kim jest iberysta?” Jakie predyspozycje powinien mieć kandydat na studia? Jakie perspektywy zawodowe otwierają przed nim studia w ISIiI? Zaproszeni goście: Monika Richardson, Ryszard Schnepf, Carlos Marrodán Casas oraz wielu innych: przedstawiciele kadry dydaktycznej, zaprzyjaźnionych firm i instytucji, a przede wszystkim licznie zebrani studenci Instytutu spróbują odpowiedzieć na te i inne pytania kandydatów.

Głównym punktem programu będzie panel dyskusyjny (od 11:00 do 11:50 w Sali 256 BUW) poświęcony studiom w Instytucie i kwestiom rekrutacyjnym, w trakcie którego nawiązane zostanie połączenie z Ambasadorem RP w Madrycie Ryszardem Schnepfem. Opowie On o swojej przygodzie z Iberystyką, dyplomacji i różnicach między Polakami i Hiszpanami. Miejscem spotkania i rozmowy będzie jednak przede wszystkim stoisko otwarte od 10 do 16, którego wielobarwność reprezentować będzie różnorodność hiszpańskiego i portugalskiego obszaru językowego.

Absolwent Iberystyki: Jarosław Gugała, były Ambasador RP w Urugwaju, dziennikarz, tak podsumowuje swoje studia: „Iberystyka to dla mnie przepustka do wielkiego, wspaniałego świata kultury i języka hiszpańskiego, portugalskiego i katalońskiego.”

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->