Uważasz, że tradycyjne studia to dla Ciebie strata czasu? Chcesz łączyć edukację ze zdobywaniem praktycznego doświadczenia zawodowego? A może nawiązać współpracę z potencjalnymi pracodawcami i zdobyć wynagrodzenie sięgające nawet 14 tys. zł za staż? W takim razie, nowa oferta studiów dualnych na kierunku biznes turystyczny, które od roku akademickiego 2018/2019 uruchamia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Studia dualne na kierunku biznes turystyczny w RzeszowieJak wyjaśnił dziekan Wydziału Medycznego uczelni Krzysztof Szpara, cechą studiów dualnych jest przeniesienie części zajęć, głównie praktycznych, poza mury uczelni - do firm, na konkretne stanowiska pracy.

„Co ciekawe, ocena z takich zajęć nie jest wystawiana na podstawie kolokwium zaliczeniowego przez nauczyciela akademickiego, ale przez przełożonego w firmie na podstawie prawidłowości i solidności wykonywania zadań, czyli osiąganych efektów, na zajmowanym stanowisku pracy” – zauważył.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą w charakterze stażu i będą trwać od 2 do 6 semestru. Łącznie do zrealizowania jest 1440 godzin, co stanowi prawie 47 proc. wszystkich zajęć dydaktycznych. Oprócz tego studenci będą mieć jeszcze 480 godzin obowiązkowych praktyk.

Co zyskają dzięki temu studenci? Przede wszystkim bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami i możliwość realizacji części zajęć w firmach na konkretnych stanowiskach pracy, a to z kolei umożliwia zdobycie doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów. Jeżeli dodamy do tego jeszcze 50 % zniżkę czesnego na cały okres studiów oraz wynagrodzenie za wszystkie zajęcia stażowe w kwocie 14 tys. zł na rękę dla każdego studenta to należy uznać, że jest to naprawdę świetna propozycja dla ambitnych kandydatów.

Uczelnia dobierała partnerów na kierunku biznes turystyczny, uwzględniając takie obszary, jak: nowoczesne technologie, sprzedaż oferty turystycznej, zarządzanie obiektami noclegowymi oraz gastronomią, obsługa ruchu turystycznego, projektowanie i zarządzanie własnym biznesem oraz współpraca z samorządem lokalnym i pozyskiwanie środków na własną działalność. Wśród firm, z którymi uczelnia już współpracuje, znalazły się m.in.: Amadeus Polska, Travelport, Pro Carpathia, eTravel, Lukas Travel, Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Karpaty", Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego.

Czy warto wybrać właśnie ten kierunek? Obejrzyj, przekonaj się... i zapisz się na studia!W przypadku kierunku biznes turystyczny program studiów od początku był projektowany z myślą o bardzo bliskiej współpracy z przedsiębiorstwami i instytucjami z rynku turystycznego i został skonsultowany z praktykami i ukierunkowany pod sektor branży turystycznej.

„Dzięki temu, zarówno oferta tradycyjnej formuły studiowania na biznesie turystycznym, jak i formuła dualna zapewniają maksymalną możliwość wykorzystania kontaktów z naszymi partnerami” – zauważył Szpara.

Absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w takich sektorach jak: hotelarstwo, gastronomia, turystyka, a także w przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem, wdrażaniem lub zarządzaniem produktami turystycznymi, a także kreowaniem polityki turystycznej i zarządzaniem turystyką w regionach.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała w 1996 r. Na 17 kierunkach studiów, około 80 specjalnościach, w tym siedmiu anglojęzycznych, kształci się łącznie sześć tys. studentów, w tym prawie 2 tys. z zagranicy.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->