Celem studiów jest przekazanie wiedzy obejmującej podstawowe przedmioty neurobiologiczne, opartej na szerokiej podstawie nauk ścisłych. Absolwent studiów pierwszego stopnia powinien posiadać wiedzę z zakresu ogólnych zagadnień biologii organizmów zwierzęcych i psychologii. Powinien znać język angielski, co najmniej na poziomie B2 i posługiwać się specjalistyczną terminologią neurobiologiczną. Powinien posiadać umiejętność samodzielnego zdobywania nowej wiedzy z zasobów światowej literatury z różnych obszarów neurobiologii. Zapraszamy do lektury!


W trakcie studiów:

anatomia człowieka, biologia komórki, chemia ogólna i nieorganiczna, chemia organiczna, mózgowe mechanizmy funkcji psychicznych, podstawy zoologii, statystyka, techniki informacyjne, wprowadzenie do mikrobiologii, anatomia układu nerwowego, psychologia, biochemia, genetyka, neurofizjologia komórkowa, biofizyka, neuroimmunologia, filozofia, neuropsychologia poznawcza;

 

Po studiach:

Po studiach na kierunku Neurobiologia kompetencje merytoryczne umożliwiają studentowi podjęcie pracy zawodowej w placówkach naukowo-badawczych i medycznych, a także w szkolnictwie, po uzyskaniu odpowiednich uprawnień pedagogicznych.

« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->