Nanotechnologie i nanomateriały to makrokierunek stosunkowo nowy, skupiający się na nonocząsteczkach w materiałach. Wprowadzanie zmian na tym poziomie zupełnie zmienia właściwości mechaniczne, chemiczne czy optyczne w materiałach w skali makro. Kierunek ten opiera się na nowoczesnych technologiach, które również są stosunkowo nowe, dlatego jest on przeznaczony dla pasjonatów, którzy wcześniej interesowali się sami nowinkami technologicznymi. Absolwenci tego kierunku znajdują pracę w niemal wszystkich przemysłach: farmaceutycznym, medycznym, chemicznym czy nawet elektronicznym. 

W trakcie studiów:

podstawy technologii polimerów,
modelowanie molekularne nanostruktur,
mechanika,
chemia organiczna,
chemia analityczna,
projektowanie wybranych materiałów,
fizykochemia materiałów,
materiały kompozytowe,
technologia 'ledowa',
inżynieria reaktorów chemicznych,
fizyka współczesna,
metody numeryczne.
Wybrane zagadnienia: podstawy technologii polimerów, modelowanie molekularne nanostruktur, mechanika, chemia organiczna, chemia analityczna, projektowanie wybranych materiałów, fizykochemia materiałów, materiały kompozytowe, technologia 'ledowa', inżynieria reaktorów chemicznych, fizyka współczesna, metody numeryczne

Po studiach:

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do pracy w przemyśle chemicznym, elektronicznym, farmaceutycznym, optoelektronice i instytucjach związanych z inżynierią materiałową, na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych oraz do prowadzenia badań analitycznych. Ponadto potrafią współpracować ze specjalistami z różnych dziedzin i kierować zespołami ludzkimi.
« WWW »
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->