Nanotechnologia to ogólna nazwa całego zestawu technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. Można ją studiować na kierunku Fizyka. Jest to propozycja nowej specjalności wychodzącej naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi chcących zdobyć atrakcyjny zawód na rynku europejskim. Nanotechnologia to stosunkowo nowa dziedzina w Polsce, dlatego warto się nią zainteresować ze względu na jej innowacyjność. Jeśli w przyszłości chcesz brać udział w przełomowych projektach, koniecznie wybierz te studia! 

W trakcie studiów:

Studenci studiujący nanotechnologię poszerzają wiedzę z zakresu przedmiotów związanych z elektroniką molekularną (elektronika molekularna materiały elektroniki molekularnej optoelektronika technologie mikro - nono-optoelektroniki), przedmiotów informatycznych (metody symulacji komputerowej w fizyce ciała stałego, modelowanie komputerowe, informatyka i techniki obliczeniowe, technologia informacyjna), przedmiotów fizycznych i matematycznych.

Po studiach:
Absolwent studiów będzie posiadał umiejętność posługiwania się wiedzą z zakresu podstawowych zagadnień fizyki i fizyki materiałowej ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki małych układów, umiejętność znajdowania informacji w literaturze i bazach danych. Absolwenci przygotowani będą do podjęcia pracy w laboratoriach badawczych zakładów przemysłu elektronicznego i innych zakładach wysokich technologii.
« WWW »
« WWW »
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->