Muzykoterapia to nauka, która zajmuje się leczeniem przy użyciu muzyki i jej elementów. Muzyka może mieć wpływ na samopoczucie człowieka, napięcie mięśni, czy na działanie układu pokarmowego i oddechowego. Specjaliści z tej dziedziny opracowują metody, które pozwalają na zastosowanie tych właściwości w praktyce. W czasie trwania studiów przekazywana jest wiedza na temat umiejętności nawiązywania kontaktów z pacjentem przez muzykę i uczenie go komunikowania się z innymi drogą pozawerbalną, za pomocą instrumentu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej!


W trakcie studiów:

Student uczy się aktywizacji emocjonalnych jednostek, rozwijania dyspozycji twórczych pacjentów poprzez uczestnictwo w różnych formach improwizacji muzycznej oraz rozwijania wrażliwości estetycznej. Wszystkie te aspekty muzykoterapii studenci poznają dzięki zajęciom, na których poznają nie tylko same metody leczenia ale również podstawy psychologii, diagnozowania schorzeń oraz etyki.

Po studiach:
Absolwent znajdzie pracę w placówkach medycznych różnych specjalności psychologicznych, pedagogicznych oraz w ośrodkach rehabilitacji, rewalidacji, resocjalizacji, a także w oświatowych, socjalnych i geriatrycznych.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->