Lotnictwo i kosmonautyka jest nowym kierunkiem, jako oddzielny kierunek zaczął funkcjonować w Polsce w 2005 roku. Kandydaci, którzy aplikują na ten kierunek, muszą wykazać się nie tylko ścisłym umysłem. Idealny kandydat musi także mieć pasję, bo Lotnictwo i Kosmonautyka jest dziedziną wiedzy zarezerwowaną dla ludzi, którzy dla danej dziedziny gotowi są naprawdę ciężko pracować. Praca ta przynosi wymierne korzyści w postaci inspirującego zawodu. Wybór konkretnej branży, w której absolwent będzie się realizował zależy od wyboru specjalności.

W trakcie studiów:

Studenci Lotnictwa i kosmonautyki poszerzają swoją wiedzę w dziedzinie matematyki, fizyki i mechaniki, mając jednocześnie możliwość poznania zupełnie nowych zagadnień związanych między innymi z budową i obsługą maszyn latających, wyposażeniem pokładowym, budową i działaniem silników lotniczych oraz grafiką inżynierską. Proponowane specjalności na większości uczelni to między innymi:
- awionika (czyli stosowanie urządzeń automatycznych i elektronicznych w lotnictwie),
- pilotaż,
- zarządzanie obsługą naziemną,
- automatyka,
- samoloty i śmigłowce i inne.

Po studiach:

Opinie absolwentów studiów na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka jednoznacznie pokazują, że kierunek ten jest niezwykle wymagający i niejako elitarny, ponieważ nieliczni są w stanie sprostać ogromnym wymaganiom stawianym na takich studiach. Ogromny wysiłek włożony w zdobycie specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie jest jednocześnie opłacalny, oprócz wymiernych zarobków daje też satysfakcję z pracy na takich polach jak lotnictwo cywilne, służby naziemne zajmujące się sprzętem lotniczym czy zakłady produkcyjne i remontowe.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->