Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu kształci studentów już od 16 lat i może się pochwalić kilkoma tysiącami absolwentów. Co istotne, filozofia WSL opiera się na łączeniu teorii z praktyką. Wybierając studia logistyczne pierwszego stopnia na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu możesz wybrać spośród kilku przyszłościowych specjalności: e-commerce, transport i spedycja, a także logistyka w handlu i dystrybucji.


Najszybciej rozwijającą się dziedziną TSL (transport-spedycja-logistyka) jest transport morski. Już ponad 80% transportu towarów w handlu międzynarodowym odbywa się drogami wodnymi. Trójmiasto na tym zyskuje ? jest jednym z największych europejskich węzłów logistycznych w Europie. Dlatego trudno o lepsze miejsce do zdobywania zawodu logistyka. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni (WSAiB) przygotowuje do niego na siedmiu specjalnościach logistycznych.


Logika, nauka o procesach myślenia, jest jedną z podstaw logistyki, czyli dziedziny wiedzy, która zajmuje się przepływem surowców. Jej funkcją jest badanie planowania, wykonywania oraz kontrolowania dystrybucji różnego rodzaju wyrobów. Kapitał przekracza granice państw, fabryki i zakłady przetwórcze rozlokowane są na całym świecie. Podzespoły pojedynczego urządzenia technicznego produkowane są w nierzadko kilkunastu krajach. Sprzedaż realizowana jest często na innych kontynentach. Podobną sytuację obserwować można w przemyśle wydobywczym, przetwórczym.


Logika kandydata na Logistykę

Na całym świecie potrzebni są ludzie, którzy odpowiadają za racjonalizowanie transportu różnego rodzaju dóbr, ich szybką, ekonomicznie efektywną dystrybucję i kontrolę jakości usług logistycznych. Aby z powodzeniem rywalizować o miejsce na kierunkach logistycznych objętych konkursem świadectw, trzeba zapoznać się z wytycznymi komisji rekrutacyjnej na wybranej uczelni. Jeżeli będziesz już mieć przed sobą listę przedmiotów maturalnych, które będą liczone w ramach ustalania miejsc na liście rankingowej, z pewnością łatwo Ci będzie wybrać te, które pozwolą Ci zdobyć najwyższą możliwą punktację. Niektóre uczelnie mają mniejsze wymagania rekrutacyjne, to jednak nie powinno wzbudzać w Tobie edukacyjnego lenistwa.

Logistyka - studia dla ambitnych

Choć omawiany tu kierunek, w kontekście zmagań rekrutacyjnych, nie należy do najbardziej wymagających, studenci początkowych semestrów odkrywają szybko, że logistyka to wcale nie taka łatwa droga, jak na początku się wydawało. Szczególnie dotkliwe mogą okazać się zaległości w dziedzinie języków obcych i matematyce. Studia logistyczne to wykłady, ćwiczenia i nierzadko laboratoria komputerowe. Każdy z przedmiotów wymaga nieco innego sposobu przyswajania wiedzy, dlatego młodzi adepci logistyki zapoznają się także z różnymi formami zaliczeń przedmiotów. Bardzo istotną częścią nauki są praktyki, które realizowane są na kierunkach o profilu zawodowym. W ramach zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych można zyskać ciekawe propozycje pracy i świetne referencje, które mogą być początkiem efektywnych poszukiwań pracy, kiedy już będziesz absolwentem.

Logistyk na rynku pracy

Udana kariera zawodowa w branży logistycznej jest niezwykle wymagająca. Potrzeba nieraz wielu poświęceń, długich lat nauki, by zdobywać najwyższe i jednocześnie najlepiej płatne stanowiska. Poszerzanie odpowiedzialności za ciągłość zaopatrzenia, ekonomiczną efektywność i zmniejszanie ryzyka związanego ze specyfiką różnorodnych łańcuchów dostaw, łączy się bezpośrednio z rozszerzaniem kompetencji i umiejętności pracownika. Na koniec warto wspomnieć o bardzo smutnych wypadkach zatrzymania się kariery zawodowej polskich logistyków starszego pokolenia. Ich rozwój często napotyka na przeszkodę w postaci braku znajomości języków obcych. Nie mogą oni awansować i wybić się wyżej w hierarchii, ze względu na niemożliwość porozumiewania się w świecie międzynarodowego biznesu. Wnioski… z pewnością możecie wyciągnąć je sami.
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->