

Kierunek zarządzanie instytucjami artystycznymi w pytaniach i odpowiedziach
Myślisz o studiach w zakresie zarządzania instytucjami artystycznymi, ale zastanawiasz się, czy warto je wybrać, co można po nich robić, jak wygląda tok studiowania, jakie
{{locationDetails}}
Myślisz o studiach w zakresie zarządzania instytucjami artystycznymi, ale zastanawiasz się, czy warto je wybrać, co można po nich robić, jak wygląda tok studiowania, jakie
Czy warto studiować prawo w Łodzi? Czy na studiach prawniczych studenci będą musieli uczyć się na pamięć kodeksu? Jak będą wyglądać zajęcia na kierunku prawniczym?
Administracja skarbowa jest to specjalistyczna dziedzina, a zarazem jednostka funkcjonalna sektora finansów publicznych, który to sektor określa ramy instytucjonalne dla wszelkich działań związanych z budżetem
Myślisz o studiach administracyjnych, ale zastanawiasz się, czy warto je wybrać, co można po nich robić, jak wygląda tok studiowania, jakie uczelnie je prowadzą? I
Uważasz, że praca agenta nieruchomości jest żmudna i ciężka? Nie musi tak być. Okazuje się, że jest to jeden z najbardziej pożądanych zawodów na rynku.
W czasach, w których dominującą rolę w rozwoju gospodarki stanowi wiedza, własność intelektualna jest często najcenniejszym składnikiem wartości przedsiębiorstwa. Efektywne zarządzanie własnością intelektualną powinno być
Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków prawniczych i administracyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
“Podyplomówki” z prawa i administracji to przede wszystkim podnoszenie kompetencji związanych z różnymi obszarami prawa, stosowaniem go w życiu prywatnym, publicznym i gospodarczym oraz zarządzaniem całą sferą publiczną, przede wszystkim administracją tworzącą struktury państwa i samorządu. Możesz zatem szukać studiów podyplomowych związanych z legislacją (tworzeniem prawa i przepisów), stosowaniem prawa (administracja rządowa i samorządowa, notariat), organami ścigania za złamanie i naruszenie prawa (przede wszystkim działaniami prokuratury i policji), wymiarem sprawiedliwości (sądownictwem), pomocą prawną (adwokaturą, doradztwem prawnym w biznesie), egzekucją prawa czyli wykonywaniem wyroków sądowych (system penitencjarny – areszty i zakłady karne, komornicy).
Podyplomowe studia prawnicze: W przypadku podyplomowych studiów prawniczych oraz dla prawników możesz naleźć m.in. takie obszary tematyczne, jak prawo gospodarcze, prawo międzynarodowe, prawo zamówień publicznych, prawo ubezpieczeniowe, prawo pracy, prawo medyczne czy prawo podatkowe, negocjacje i mediacje.
Podyplomowe studia z administracji i zarządzania publicznego: W przypadku podyplomowych studiów z administracji i zarządzania publicznego oraz podyplomówek dla urzędników możesz znaleźć m.in. takie obszary tematyczne, jak administrowanie instytucjami publicznymi, administracja unijna, ochrona danych osobowych w administracji, zamówienia publiczne, zarządzanie projektami, zarządzanie oświatą i szkolnictwem, zarządzanie służbą zdrowia, zarządzanie w kulturze i sztuce.
Podyplomowa kryminalistyka i kryminologia: W przypadku podyplomowych studiów z kryminalistyki i kryminologii oraz podyplomówek dla policjantów i prokuratorów możesz znaleźć m.in. podyplomówki z metod zwalczania przestępczości, kryminalistyki i psychologii, psychologii w orzecznictwie biegłych sądowych, detektywistyki, kuratorstwa sądowego, toksykologii.
Podyplomowa resocjalizacja: W przypadku podyplomowych studiów z kryminalistyki i kryminologii oraz podyplomówek dla funkcjonariuszy służby więziennej i pracowników socjalnych, możesz znaleźć m.in. podyplomówki z psychologii, pedagogiki, opieki socjalnej, technik resocjalizacyjnych, systemu penitancjarnego.
Studia podyplomowe od lat cieszą się rosnącą popularnością. W obecnych czasach warto stale podnosić swoje kwalifikacje, co zdecydowanie pomaga w odnalezieniu się na wymagającym rynku pracy. Skorzystanie z oferty studiów podyplomowych może być z jednej strony szansą na uzupełnienie swojego wykształcenia lub nawet pozyskanie całkiem nowych umiejętności w ramach przebranżowienia się. Ich bezsprzecznym atutem jest krótszy czas realizacji programu edukacji, niż w przypadku studiów na stopniach licencjackim, inżynierskim, czy magisterskim. Z oferty studiów podyplomowych mogą skorzystać osoby, które zdobyły minimum wykształcenie licencjackie lub inżynierskie, ale warto każdorazowo zapoznać się z dokładnym regulaminem i zasadami rekrutacji na danej uczelni. Studia podyplomowe najczęściej prowadzone są w trybie niestacjonarnym, czyli weekendowym. Wszystko dlatego, że najczęściej ich uczestnikami są osoby aktywne zawodowo, a uczęszczanie na zajęcia nie powinno kolidować z bieżącymi obowiązkami służbowymi. Oferty podyplomówek można skorzystać zarówno w Krakowie, jak i w mniejszych ośrodkach w Małopolsce. Znajdziecie je zarówno w krakowskich uczelniach publicznych, uczelniach zawodowych i prywatnych także w mniejszych miejscowościach. Ukończenie studiów podyplomowych może pozwolić zdobyć niezbędne kwalifikacje do awansu lub też przebranżowić się. Nauczyciele małopolskich szkół bardzo chętnie korzystają z podypomówek o profilu pedagogicznym. Mnogość dostępnych uczelni i rozbudowana oferta sprawiają, że poziom edukacji jest różny i można go bez problemu dopasować do swoich potrzeb i możliwości. To sprawia, że sektor studiów podyplomowych w Małopolsce cieszy się rosnącą popularnością.
Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?
Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.
Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że
Pracę o studiach prawno-administracyjnych można podzielić na następujące obszary: legislacja (tworzenie prawa i przepisów), stosowanie prawa (administracja rządowa i samorządowa, notariat), organy ścigania za złamanie i naruszenie prawa (przede wszystkim prokuratura i policja), wymiar sprawiedliwości (sądownictwo), pomoc prawna (adwokatura, doradztwo prawne w biznesie), egzekucja prawa czyli wykonywanie wyroków sądowych (system penitencjarny – areszty i zakłady karne, komornicy).
Rynek pracy w Krakowie wygląda bardzo atrakcyjnie i dodatkowo wpływa na popularność miasta jako ośrodka akademickiego. Uczelnie aktywnie współpracują z renomowanymi pracodawcami, co ułatwia absolwentom start na rynku pracy. W samym Krakowie działa obecnie około 25 tysięcy firm oraz około 75 tysięcy jednoosobowych działalności gospodarczych. Według najnowszych danych, bezrobocie w Małopolsce wynosi obecnie 5,5%, a w samym Krakowie wynosi ono poniżej 3%. Absolwenci kierunków technologicznych mogą liczyć na zatrudnienie w firmach, które należą do liderów rynku. Wśród nich znajdują się między innymi Comarch SA, ELTE GPS Sp. z o. o. oraz Synerise. Studenci z kierunków logistycznych mogą być niezbędni praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, w tym między innymi w Matex Transport S.C, czyli prężnej firmie transportowej. Do dużych zakładów pracy w Krakowie koniecznie trzeba zaliczyć również Wawel S.A. (produkcja słodyczy), Walstead Kraków Sp. z o. o. (drukarnia), Capgemini Sp. z o. o. (consulting), TEVA Operations Poland (farmaceutyka), Mota-EGIL Central Europe (branża budowlana), czy Philip Morris Polska (branża tytoniowa), które mają siedziby w Krakowie. Ponadto w Małopolsce siedziby mają Grupa Azoty S.A. GK w Tarnowie, Grupa Valeo w Skawinie, Grupa Maspex w Wadowicach, czy też Synthos S.A. GK w Oświęcimiu. Kraków to bardzo ważne centrum IT w Polsce, co również sprzyja tutejszym absolwentom, kierunków informatycznych. Oferta pracy w Krakowie i Małopolsce jest rozbudowana, dzięki czemu większość osób znajdzie idealne propozycje dla siebie. Dodatkowo region ten jest bardzo atrakcyjny turystycznie, a lokalne Tatry i Podhale to miejsca, które tętnią życiem przez cały rok i tu również łatwo znaleźć zatrudnienie. Rynek pracy przyjazny jest zarówno absolwentom jak i studentom. Pierwsi mogą znaleźć pracę bezpośrednio w swoim zawodzie, studenci mogą zdobywać doświadczenie zgodne z kierunkiem studiów lub pracować w zupełnie innej branży, pozyskując w ten sposób środki na swoje utrzymanie. Pod tym względem Kraków i region Małopolski są bardzo wdzięczne. Niska stopa bezrobocia oraz szerokie grono uznanych, dużych pracodawców, to bardzo duży atut i magnes dla kandydatów na studia.