Studia na kierunku Kompozycja i teoria muzyki pozwalają studentom gruntownie przygotować się do pracy w branży muzycznej. Zdobywają oni wiedzę teoretyczną, która zapewni im miejsce pracy w rożnych instytucjach artystycznych. Dodatkowo, absolwenci mają możliwość pracować twórczo na własną rękę. To studia dla osób, które przejawią talent muzyczny, grają na instrumentach lub śpiewają, ale jednocześnie chciałby zgłębić wiedzę dotyczącą samego tworzenia muzyki rożnych gatunków. Dzięki temu, będą studenci będą mogli samodzielnie komponować i tworzyć własne utwory.

W trakcie studiów:
Szeroki zakres przedmiotów obejmuje wszystkie aspekty teorii muzycznej, podstawowym spektrum zajęć na większości uczelni są następujące przedmioty: podstawy kompozycji, krytyka i prelekcja, propedeutyka dyrygowania, literatura muzyczna, czytanie partytur, kontrapunkt, harmonia, estetyka muzyki, etnomuzykologia, techniki kompozytorskie XX wieku, instrumentacja, psychologia muzyki, promocja i marketing.

Po studiach:
Absolwenci tego kierunku mają odpowiednie przygotowanie do pracy w centrach kulturowych i komercyjnych firmach zajmujących się muzyką, takich jak wydawnictwa czasopism muzycznych, firmy zajmujące się organizacją koncertów i innych wydarzeń muzycznych. Mają również możliwość pracy w szkole, jako nauczyciele, po ukończeniu danej specjalizacji.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->