Rosnące potrzeby rynku pracy jeśli chodzi o specjalistów z zakresu neurologopedii i wczesnego wspomagania rozwoju, częste narodziny dzieci przedwcześnie urodzonych, rosnąca liczba dzieci urodzonych z deficytami rozwojowymi, choroby cywilizacyjne: udary i zawały mózgu oraz starzejące się społeczeństwo – występowanie chorób neurodegeneracyjnych.
Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w praktyczne umiejętności, wiedzę i narzędzia z zakresu neurologopedii niezbędne do samodzielnego przeprowadzenia diagnozy i terapii neurologopedycznej, uzyskanie wiedzy niezbędnej do specjalizacji w zakresie neurologopedii oraz zdobycie kwalifikacji do prowadzenia zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.
Semestr I i II
Semestr III
Kandydaci zobligowani są do dostarczenia kompletu następujących dokumentów:
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w trybie sobotnio-niedzielnym, dwa razy w miesiącu. Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów. Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów. Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.
Logopedzi po studiach podyplomowych i po studiach o specjalności logopedii.