Muzyka to Twoja wielka pasja? Rozwijaj się w tym kierunku! Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to wyjątkowe studia, które kształcą wszechstronnych muzyków i nauczycieli muzyki, dyrygentów oraz animatorów życia muzycznego w szkołach ogólnokształcących i ośrodkach kultury. Na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu możesz rozpocząć naukę na studiach licencjackich i magisterskich w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Kierunek posiada certyfikat jakości kształcenia Państwowej Komisji Akredytacyjnej.


Studia na tym kierunku dają gruntowne wykształcenie z zakresie muzyki estradowej i jazzu. Zakres studiów obejmuje zarówno przedmioty teoretyczne jak i zajęcia praktyczne z gry na instrumencie muzycznym i śpiewu. Kandydaci na ten kierunek powinni odznaczać się dużą wrażliwością artystyczną, odpornością na stres i krytykę. Kierunek ten daje możliwość pracy w wielu instytucjach zajmujących się sztuką muzyczną, dlatego jest on przeznaczony głównie dla tych kandydatów, którzy mają pasję i są przekonani, że swoje życie zawodowe chcą związać z muzyką.
W trakcie studiów:
Studia na tym kierunku obejmują naukę w ramach przedmiotów teoretycznych takich jak: historia i literatura jazzu, historia muzyki, analiza improwizacji jazzowej, instrumentoznawstwo, metodologia badań, jak i praktycznych: kompozycja i aranżacja, reżyseria nagrań, technika nagłośnienia i pracy w studio, instrument główny, kształcenie słuchu, realizacja form radiowych.

Po studiach:
Studenci, którzy ukończą ten kierunek mogą podjąć pracę jako instrumentaliści i wokaliści, mogą również zajmować się kompozycją i aranżacją utworów muzycznych dla instytucji zajmujących się organizacją i promocją wydarzeń muzycznych. Mają również możliwość pracy w zespołach muzycznych i jako niezależni muzycy oraz jako nauczyciele w szkolnictwie.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->