Japonistyka to nie tylko pasjonująca przygoda, ale przede wszystkim ciężka, żmudna praca przez cały okres trwania studiów. Język ten jest używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach. Podstawowy przedmiot ta nauka pisma japońskiego. Wymaga ona ogromnej cierpliwości, systematyczności oraz zdolności plastycznych i manualnych. Należy pamiętać, że gospodarka japońska jest jedna z najpotężniejszych na świecie. Absolwenci nie będą mieli problemów z zatrudnieniem w międzynarodowych korporacjach.

W trakcie studiów:

Realizowane przedmioty to przede wszystkim: historia Japonii, językoznawstwo, historia literatury i kultury japońskiej, lektura tekstów japońskich i translatoryka. Studenci poznają też inne języki- obowiązkowo jeden z grupy indoeuropejskich, a także z grypy języków orientalnych (do wyboru chiński, hindi, koreański, mongolski i tamilski.)

Po studiach:

Absolwent Filologii japońskiej ma dość szerokie perspektywy zawodowe. Znajduje zatrudnienie jako tłumacz lub poświęca się pracy naukowo-badawczej na uczelni. Jako specjalista z dziedzin literatury, filozofii, kultury, sztuki oraz polityki Wschodu może pracować w placówkach kulturalnych i dyplomatycznych.

Korepretycje z języka angielskiego przed maturą

Tags: japoński

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->