Site logo

Jak napisać pracę dyplomową z użyciem Kopiuj – Wklej? Czyli “plagiatowanie” na legalu

W Akademii Belfra niecodzienny tekst. Zdradzę Wam skrywany od dziesięcioleci sekret. Już za chwilę dowiesz się, jak napisać pracę z wykorzystaniem metody kopiuj wklej. Gwarantuję Ci sukces! Po pierwsze nikt nie zorientuje się, że zrobiłeś coś nielegalnego, po drugie praca będzie świetna!

Wybierz, co chciałbyś skopiować do pracy

Przeczytaj literaturę, znajdź i zaznacz wszystko, co chciałbyś skopiować do swojej pracy. Możesz zacząć od encyklopedii, leksykonów i słowników. Później przeszukaj książki i czasopisma. Zajrzyj też do Internetu – stamtąd najłatwiej kopiować i wklejać później do pracy. Pamiętaj tylko, żeby sprawdzić wiarygodność stron. 

Kopiuj i wklejaj bez obaw!

Gdy już masz zbiór cytatów do wklejenia, pomyśl jak dopasować je do treści rozdziału, czy podrozdziału. Kiedyś używało się fiszek – małych karteczek z tym co było wycięte ze źródłowych tekstów. To stara technika pracy, ale miała zaletę, fiszki można było rozłożyć na stole i zaplanować cały tekst. Być może warto i dziś spróbować tej metody. Gdy masz już dopasowane cytaty, nie ma na co czekać, kopiuj i wklejaj do woli. Pamiętaj tylko, aby to co wklejasz oznaczyć kolorem i wynotować sobie, skąd pochodzi tekst. 

Wprowadź trochę swojego tekstu

Żeby za bardzo nie podpadło, warto napisać mimo wszystko trochę swojego tekstu. Gdy masz już logicznie rozłożone cytaty do poszczególnych akapitów i podrozdziałów, zabierz się za wprowadzanie i omawianie cytatów. Istnieje kilka magicznych formuł. Aby wprowadzić cytat możesz napisać (całkowicie dla zmyłki) coś w tym stylu:

  • Według Autora (tu tytuł dzieła) istotna jest definicja w brzmieniu:
  • Jak podaje (nazwisko autora) problem można interpretować także z innej perspektywy:
  • Odmienne stanowisko prez entuje (nazwisko autora), w jego opinii:
  • Z tym poglądem zgadza się (nazwisko autora), który pisze:

Teraz trzeba coś jeszcze (też dla zmyłki oczywiście) napisać coś po tekście, który został wklejony:

  • Zauważamy zatem, że (kilka własnych słów – dla zmyłki)
  • Odmienność stanowisk obu autorów (jeśli podane zostały przeciwstawne opinie) jest jednak pozorna, ponieważ:
  • Stanowisko (nazwisko autora) można poprzeć też innymi argumentami, należą do nich twierdzenia zgodnie z którymi:

Łatwe prawda? 

Oznaczenie cytatów

Teraz wszystko, co zostało oznaczone kolorem, ujmij w cudzysłowy i dodaj przypis. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w prawym górnym rogu – tam jest playlista o tworzeniu przypisów. Jeśli z jakiegoś powodu widzisz, że wklejony tekst jest oczywisty i nie ma sensu go cytować, pozmieniaj trochę układ, słowa i zdania, a w przypisie umieść “Por.” To jeszcze sprytniejszy sposób na niewzbudzanie podejrzeń. Dokładne instrukcje masz po prawej stronie w górnym rogu.

Jak wywieść komisję w pole?

Teraz bardzo ważny moment. Musisz spojrzeć na swoją pracę. Technika kopiuj-wklej musi być dobrze zamaskowana. Tego, co zostało wklejone w większości wypadków nie powinno być więcej niż 30% objętości tekstu. Jeśli masz za mało wprowadzeń i omówień cytatów, dopisz koniecznie więcej swojego tekstu, pilnuj, żeby miał on sens i był wartościowy, to pomoże Ci jeszcze bardziej zmylić promotora!

Z tak przygotowaną pracą metodą kopiuj wklej, możesz śmiało podejść do obrony, serio – nikt się nie połapie. Acha! Na końcu takiej pracy umieść bibliografię, czyli spis wszystkich źródeł umieszczonych w pracy!

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dziekanat

Dziekanat – takie uczelniane biuro obsługi klienta. Zwykle pracują w nich „panie z dziekanatu”, które powinny życzliwie pomagać we wszystkim studentom, ale nie wszystkie jeszcze

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję