Site logo

Italianistyka i polonistyka w SWPS

W ofercie warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na rok akademicki 2010/2011 znajdują się dwa nowe kierunki filologiczne: polonistyka z nowatorskim programem studiowania zaproponowanym przez prof. Jerzego Bralczyka, kierownika Centrum Literatury i Języka Polskiego SWPS, oraz jedyna wśród uczelni niepublicznych italianistyka ze specjalizacjami komunikacyjno-biznesową i nauczycielską.

– To kolejne obok iberystyki, orientalistyki, anglistyki i skandynawistyki kierunki dostępne w ofercie warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – mówi Natalia Osica, rzecznik prasowy SWPS. – Nasz Wydział Filologiczny istnieje już 4 lata, studiuje na nim ok. 1,5 tys. osób – dodaje.

Studia na kierunku filologia polska w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej będą miały elitarny charakter. W ciągu trzech lat studiów stacjonarnych studenci ukończą rozbudowany moduł bazujący na warsztatach twórczych prowadzonych przez znanych poetów, pisarzy, tłumaczy, scenarzystów, autorów komiksów i blogerów, które będą się odbywać przez całe studia, na każdym roku i w każdym semestrze. Studia skierowane są do osób, które mają potrzebę podejmowania działań twórczych, zainteresowanych literaturą, posiadających jednocześnie słuch językowy, który chciałyby podbudować większą wiedzą. Absolwenci będą przygotowani do pracy w wydawnictwach i instytucjach kultury, do pracy redakcyjnej i edytorskiej, także w mediach elektronicznych, a ponadto nabędą umiejętność wystąpień publicznych.

Italianistyka to kierunek przygotowany z myślą o maturzystach, jak i osobach dorosłych, pracujących, które w trybie zaocznym chciałaby poznać język włoski i kulturę tego kraju. Studia trzyletnie licencjackie będą się bowiem odbywać w trybie stacjonarnym i zaocznym. Dzięki specjalizacjom komunikacyjno-biznesowej lub nauczycielskiej studenci uzyskają konkretne umiejętności pozwalające na swobodne wejście na rynek pracy z językiem włoskim, zdobędą zarówno solidną znajomość języka mediów i rzeczywistości medialnej Włoch, jak i słownictwa specjalistycznego związanego z dziedzinami, w których zaznacza się obecność włoska w Polsce (gastronomia, moda, turystyka, przemysł). Absolwenci italianistyki w SWPS będą mieli uprawnienia do nauczania języka włoskiego (nauka ukończona na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję