Italianistyka to inaczej Filologia włoska. Jeżeli przyjrzeć się jeszcze dokładniej znaczeniu tej nazwy, to sięgając do starożytnej greki trzeba powiedzieć, że oznacza ona "ukochanie słów języka włoskiego". Italianistyka to nie tylko język, ale też kultura i włoska literatura. Studia na tym kierunku mogą być fantastyczną podróżą w świat słonecznej Italii. Aby dowiedzieć się jak przebiega nauka, jakie perspektywy zawodowe dostępne są dla absolwenta i jak przygotować się do studiów, przeczytaj uważanie cały artykuł i dowiedź się kto z powodzeniem poradzi sobie na studiach.


Talent lingwistyczny kandydata na Filologię włoską

Talent językowy jest dość łatwy do odkrycia. Można go rozpoznać po umiejętności pięknego używania języka rodzimego, posługiwaniu się znacznym zasobem słów oraz łatwością uczenia się języków obcych. Utalentowane osoby, wybierające Filologię włoską z pewnością nie poczują się zawiedzione studiami. Przygotowanie do studiowania Italianistyki może zapewnić egzamin maturalny z języka włoskiego, choć dla niektórych uczelni, nie jest to conditio sine qua non (łac. warunek bez którego nie).

Obszary wiedzy studenta Filologii włoskiej

Studia na kierunku Italianistyka obejmują podstawowe wiadomości z:
  • literaturoznawstwa,
  • kulturoznawstwa,
  • językoznawstwa.
W programie studiów znajduje się, więc nie tylko praktyczna nauka języka włoskiego, ale także historia tego języka, literatura włoska, teatr, opera. Nie mniej ważną częścią programu jest też translatoryka, czyli nauka o dokonywaniu przekładów.

Perspektywy absolwenta Italianistyki

Absolwent Filologii włoskiej to człowiek świetnie znający kulturę, literaturę i język Włochów. Jeżeli tylko w trakcie studiów uzyskał jakieś międzynarodowe doświadczenia, będzie świetnym kandydatem do pracy w biurach i agencjach turystycznych oraz w biznesie, a dokładniej mówiąc w firmach kooperujących z Włochami. Trzeba tutaj wskazać na dość wstydliwy fakt, dotyczący mieszkańców Półwyspu Apenińskiego. Włosi z reguły dość niechętnie uczą się języka angielskiego, dlatego aby odnosić realne korzyści z wymiany handlowej, najlepiej mówić ich językiem.
« WWW »
« WWW »
ul. 3 Maja 25a
80-802 Gdańsk
ul. Sienkiewicza 32
50-335 Wrocław
Tags: włoski

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->