Kierunek wykorzystuje zdobycze techniki oraz opiera się na odkryciach nauk medycznych i biologicznych. Inżynieria jako dziedzina nauk ma za zadnie opracowywanie technologii. Realizacja tego celu opiera się na projektowaniu i wytwarzaniu urządzeń, które wykorzystane będą w leczeniu pacjentów. Działania inżynierów biomedycznych na całym świecie dostarczają co roku setek patentów i nowatorskich rozwiązań technicznych, dzięki którym skuteczniej leczy się liczne choroby, a pacjenci efektywniej odzyskują zdrowie i jakość życia. Zapraszamy do dalszej lektury!


Kandydat na Inżynierię biomedyczną

Osoby, które zamierzają aplikować na te studia powinny być obdarzone szerokimi zainteresowaniami, nieprzeciętnymi zdolnościami oraz determinacją i zapałem do nauki. Pomyślne zdanie matury i otrzymanie upragnionego indeksu to tylko część sukcesu. Niektóre uczelnie tak formułują program studiów, by także pierwszy semestr był okazją do odsiania studentów, którzy nie radzą sobie z nauką.

Specyfika nauki na Inżynierii biomedycznej

Program studiów obejmuje wiele różnych dziedzin, które studenci poznają w teorii i praktyce. Można wyróżnić trzy główne formy studenckiej aktywności na tym kierunku. Uczestnictwo w wykładach, pozwala zyskać wiadomości teoretyczne. Ćwiczenia i laboratoria to nauka praktycznego wykorzystywania wiedzy uzyskanej w trakcie wykładów i samodzielnych lektur. Tworzenie projektów oraz ich konsultowanie uczy pracy w grupie, przyjmowania krytyki oraz konsekwencji w doskonaleniu rozwiązań technicznych. Suma całej wiedzy i doświadczeń podlega weryfikacji w trakcie praktyk zawodowych, w czasie których student ma okazje poznać realia zawodu, który zamierza wykonywać.

Inżynier biomedyczny na rynku pracy

Podstawowe miejsce pracy dla najlepszych absolwentów tego kierunku to uczelnia, instytuty badawcze, laboratoria badawczo-rozwojowe oraz działy R&D w koncernach branży medycznej. Oczywiście działalność naukowa to nie jedyna ścieżka rozwoju zawodowego po ukończeniu tego kierunku. Inżynierów i specjalistów w zakresie serwisu urządzeń medycznych potrzebuje niemal każdy większy szpital i placówka ochrony zdrowia.
« WWW »
« WWW »
ul. Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->