Zarówno malarstwo, jak i rzeźba to dziedziny, które mają wielką wartość, jednak dość trudno o pracę w zawodach związanych z tymi specjalizacjami. Studia plastyczne nad grafiką są świetną furtką do kariery, ponieważ znajdują one zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia codziennego, gdzie nawet pudełko od zapałek, czy etykieta na butelce wina jest rezultatem zaawansowanego procesu projektowania graficznego. Jeżeli posiadasz talent plastyczny, a jednocześnie chcesz zwiększyć swoją szansę na komercyjny sukces, powinieneś poważnie zastanowić się nad wyborem tego kierunku!


Kandydat na kierunek Grafika

Wzrost zapotrzebowania na profesjonalnie wykształconych grafików spowodował masowy przyrost liczby kandydatów na ten kierunek, dlatego studia graficzne już dawno rozpoczęto realizować poza akademiami sztuk pięknych. Taki proces ma swoje zalety i wady. Jedno jest pewne - kandydat zyskał niespotykane dotąd możliwości wyboru!

Na Grafikę! Z egzaminem, czy bez?

Aby uzyskać indeks niektórych szkół wyższych, wystarczy zdana matura. W wypadku innych placówek, trzeba uzyskać odpowiednie miejsce w konkursie świadectw. Istnieją też uczelnie, które w ramach procedur rekrutacyjnych proponują kandydatom dodatkowe egzaminy z rysunku. Jak widzisz, wszystko zależy od wyboru uczelni. Pamiętaj jednak, by kierować się nie tylko łatwym startem, ale także prestiżem i opinią o danym kierunku.

Studia na kierunku Grafika

Studia plastyczne wymagają dużej świadomości humanistycznej, dlatego część przedmiotów związana jest z kształtowaniem kompetencji niezbędnych do odbioru i tworzenia dóbr kultury. Oprócz wykładów i ćwiczeń studenci uczestniczą także w życiu pracowni malarskich i rzeźbiarskich oraz laboratoriach grafiki komputerowej.

Szanse zawodowe absolwenta Grafiki

Wykształcony klasycznie grafik to prawdziwy skarb na rynku pracy, zalanym amatorami i samoukami, którzy bardzo często nie mają wystarczającego doświadczenia, by współdziałać z drukarniami i zespołami projektowymi. Bardzo wielu grafików, już na początku swojej działalności zawodowej, wybiera samozatrudnienie. Inni poszukują pracy w agencjach interaktywnych, biurach projektowych i innych podmiotach realizujących zlecenia na prace graficzne.
« WWW »
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->