logo WSPIA 2018Ponad 20% więcej kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020 przyjęła WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Wzrosło także zainteresowanie studiami niestacjonarnymi, które w tym roku wybrało o 25% więcej osób. Najpopularniejszym kierunkiem studiów okazał się nowy kierunek – administracja i zarządzanie.


Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej zakończyła się w sobotę 28 września 2019 r. Prowadzona była w dwóch turach. Podsumowanie pokazuje, że studia I stopnia wybrało prawie 20% więcej kandydatów niż przed rokiem. Co bardzo ważne, studia niestacjonarne, które w uczelniach publicznych i niepublicznych są odpłatne, wybrało o 25% więcej osób. Pokazuje to, że jest to świadomy wybór konkretnych, dobrze prowadzonych kierunków studiów i chęć nauki na nowoczesnej uczelni. W przypadku studiów stacjonarnych WSPiA może pochwalić się prawie 10% wzrostem zainteresowania. Rekrutacja na studia II stopnia, pomimo rosnącej konkurencji i mniejszej liczby absolwentów studiów licencjackich utrzymała się na ubiegłorocznym poziomie.

ODWIEDŹ STRONĘ GŁÓWNĄ WSPIA RZESZOWSKIEJ SZKOŁY WYŻSZEJ

Najpopularniejszym kierunkiem studiów w WSPiA w tegorocznej rekrutacji okazał się nowy kierunek studiów — administracja i zarządzanie, który wybrało o 45% więcej osób niż w ubiegłym roku. Na niestacjonarne studia prawnicze zgłosiło się o blisko 30% więcej chętnych. W przypadku studiów I stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i studiów II stopnia na kierunku administracja WSPiA odnotowała 5% wzrost ilości kandydatów.

A039 C028 20190606 R00117

Dobre wyniki tegorocznej rekrutacji to efekt ciężkiej pracy i zmian wprowadzanych w WSPiA. – Od kilku lat pomimo niżu demograficznego możemy chwalić się wzrostem zainteresowania naszymi kierunkami studiów. Pokazuje to, że nasza praca nad unowocześnianiem i upraktycznianiem kierunków studiów przynosi zamierzone efekty. Chcemy być nowoczesną uczelnią. Wprowadzamy wiele nowatorskich rozwiązań edukacyjnych, poprawiających jakość i poziom studiowania. To wszystko zauważają kandydaci na studia, a to przekłada się na wyniki rekrutacji – mówi prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.


ZOBACZ JAKIE KIERUNKI OFERUJE STUDENTOM WSPIA RZESZOWSKA SZKOŁA WYŻSZA


Patrząc na terminy składania podań o przyjęcie na studia, można też zauważyć, że dla większości osób WSPiA jest uczelnią tzw. pierwszego wyboru. Ponad 60% kandydatów na studia I stopnia złożyło podanie o przyjęcie w I turze rekrutacji. Według prof. Jerzego Posłusznego składa się na to wiele czynników. – Kandydaci widzą, że stawiamy na kształcenie praktyczne i nowoczesne sposoby kształcenia. Nasi wykładowcy uczą przy wykorzystaniu m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw i oględzin, rozwiązywania kazusów, gier, wirtualnych symulatorów oraz zajęć z praktykami – wylicza prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA dodaje, że uczelnia cały czas wprowadza i rozwija nowatorskie w skali kraju rozwiązania edukacyjne. – Kandydaci na studia bardzo mocno interesują się wprowadzonym na uczelni EDUKATOREM; systemem SBS, czyli „step by step – krok po kroku”, MIX-em EDUKACYJNYM oraz nowym systemem punktowym. Dodatkowo wprowadziliśmy podział przedmiotów na różne kategorie, różnicując formę ich zaliczenia. Wszystkie nasze propozycje przekładają się teraz na zainteresowanie uczelnią i kierunkami studiów, które oferujemy – tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->