politechnika krakowska logoNowości w ofercie edukacyjnej, nowoczesne kierunki studiów, unikatowe laboratoria, bogata oferta praktyk i staży – to wszystko czeka na przyszłych studentów Politechniki Krakowskiej. Trwa rekrutacja na PK. 
Na rok akademicki 2019/20 uczelnia zaoferowała kilkadziesiąt kierunków studiów I stopnia, prowadzonych na 8 wydziałach: Architektury, Informatyki i Telekomunikacji, Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, Inżynierii Lądowej, Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Inżynierii Środowiska i Energetyki, Inżynierii i Technologii Chemicznej, Mechanicznym. Wśród nowości dydaktycznych znalazły się takie kierunki jak: 

informatyka w inżynierii komputerowej,
inżynieria i gospodarka wodna,
inżynieria czystego powietrza,
inżynieria medyczna,
inżynieria środków transportu,
pojazdy samochodowe,
systemy i urządzenia przemysłowe.

W sumie na wszystkich rodzajach studiów PK przygotowała w letniej rekrutacji 4,7 tys. miejsc.

Laboratoria słynne w Europie

Na studentów Politechniki Krakowskiej czekają dobrze wyposażone sale wykładowe i ponad 100 nowoczesnych laboratoriów. Niektóre z nich są słynne w całej Europie. Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych na Wydziale Mechanicznym to unikatowa placówka do badania dużych obiektów inżynierskich – czołgów, koparek czy ciężarówek – w skrajnych temperaturach. Tu kilkakrotnie przeprowadzał próby kolarz ekstremalny Valerian Romanovski, przygotowując się do bicia rekordów Guinnessa w jeździe na rowerze w warunkach syberyjskiego mrozu. Testy przed wyprawą na Mount Everest prowadził też himalaista, podróżnik i absolwent uczelni Piotr Śliwiński, zdobywca Dachu Świata w maju 2018 r. Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Laboratorium Inżynierii Wiatrowej, Laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego czy nowoczesne laboratoria chemiczne – to tylko niektóre z innowacyjnych obiektów, które służą studentom i naukowcom PK. Wkrótce w krakowskich Czyżynach powstanie zaś kolejne unikatowe w Europie centrum badawcze Politechniki – Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej będzie służyć m.in. walce ze smogiem. 

WM PK

Rozwój pasji

W rozwijaniu naukowych pasji pomagają studentom Politechniki liczne koła naukowe. Można w nich realizować najbardziej śmiałe pomysły. Wizytówką studentów Koła Naukowego Visgraph są niezwykłe widowiska na budynkach w technice 3D mappingu. Z kolei Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych słynie z uzdrawiania miast z problemów komunikacyjnych. W 2018 r. dostało wyróżnienie w konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego za opracowanie studium transportowego dla małopolskiego Miechowa. Studenci z KN Imago zaprojektowali i wyprodukowali eksperymentalny pawilon parametryczny, który jest unikalnym przedsięwzięciem na skalę światową. Już wkrótce młodzi konstruktorzy z PK będą się ścigać po torach Formuły Student elektrycznym bolidem wyścigowy, który sami budują. 


Rynek pracy stoi otworem

Co roku Biuro Karier PK prowadzi badania losów absolwentów. Ostatni raport wskazuje, że blisko 94 proc. z nich pracuje w pół roku po studiach magisterskich. Zdecydowana większość badanych pracę znalazła jeszcze przed obroną dyplomu magisterskiego. W ubiegłym roku w bazie ofert Biura Karier można było znaleźć blisko 4 tys. ofert pracy, staży i praktyk dla studentów PK. Co roku na Politechnice Krakowskiej organizowane są Inżynierskie Targi Pracy, w których udział bierze kilkadziesiąt firm reprezentujących różne branże – budownictwo, automatykę i robotykę, elektronikę, energetykę, mechanikę, telekomunikację, IT. Dodatkowo studenci PK mogą skorzystać ze wsparcia Biura Karier – nauczyć pisania CV, szkolić w komunikacji, pracy w zespole, negocjacji, a nawet poznawać zasady savoir-vivre. Uczelnia współpracuje z czołowymi firmami polskimi i zagranicznymi: Grupą Azoty, PKP PLK, NEWAG, Nokia, MAN itd. Dzięki temu studenci mogą odbywać płatne staże i praktyki u swoich przyszłych pracodawców, a także otrzymywać od nich stypendia.  


Nie samą nauką student żyje

Studenci PK nigdy się nie nudzą – w wolnym czasie czeka na nich wiele atrakcji. Wiosenny Rajd PK, Czyżynalia w ramach krakowskich juwenaliów, imprezy w kultowym klubie studenckim Kwadrat, akcje honorowego oddawania krwi, kwesta mikołajkowa dla dzieci, wydziałowe bale, dyskoteki, studenckie quizy i konkursy – na PK ciągle coś się dzieje. Nowi studenci poznają uczelnię i starszych kolegów na słynnym Adapciaku – obozie adaptacyjnym jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. PK to także raj dla sportowców – działa tu AZS składający się z kilkudziesięciu sekcji sportowych w różnych dyscyplinach. Politechnika to również miejsce przyjazne sztuce, gdzie działają liczne galerie, Muzeum PK, teatr, a także chór i orkiestra.


Nie zwlekaj. Wybierz studia na Politechnice Krakowskiej.

Więcej informacji: www.pk.edu.pl oraz rekrutacja.pk.edu.pl


 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->