logo WSPIA 2018

Ponad 97% absolwentów jednolitych studiów magisterskich oraz 95% absolwentów studiów II stopnia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej szybko znajduje pracę po zakończeniu studiów. Takie dane opublikowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tegorocznym raporcie z Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwenta. Jest to już czwarta edycja badania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) wszystkich polskich uczelni publicznych i niepublicznych. Obejmuje ono absolwentów z 2017 roku. Głównym źródłem informacji systemowych są dane administracyjne pochodzące z rzetelnych źródeł – z systemu POL-on oraz systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). POL-on jest systemem informacji o szkolnictwie wyższym wspierający pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt jest realizowany przez Ośrodek Przetwarzania Informacji — Państwowy Instytut Badawczy.

Studia na WSPiA dają pracę

W tym roku system ELA pokazał, że aż 97,5% absolwentów jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo w WSPiA znajduje pracę zaraz po ukończeniu nauki. Daje to miejsce w pierwszej dziesiątce wszystkich polskich uczelni oraz najlepszy wynik na podkarpaciu. Bardzo dobrze na rynku pracy radzą sobie także absolwenci studiów II stopnia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej (kierunki: administracja oraz bezpieczeństwo wewnętrzne). W tym przypadku pracę po studiach znalazło 95% osób, które ukończyły studia w 2017 r. (II miejsce w regionie). W przypadku absolwentów studiów I stopnia (kierunków administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne i prawo), po których najczęściej kontynuuje się naukę, pracę znalazło ponad 85% osób.
A039 C028 20190606 R00117

Na jakie zarobki może liczyć absolwent WSPiA?

Raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa wyższego pokazuje, że prawnicy po studiach w WSPiA mogą liczyć na pensje w wysokości od 2650 zł do ponad 3300 zł, a zatrudnienie znajdują w niewiele ponad miesiąc. Są to najlepsze wyniki spośród podkarpackich uczelni kształcących na kierunku prawo.

Absolwenci studiów I i II stopnia kierunku administracja w WSPiA otrzymywali pensje w wysokości od 2300 zł do 2800 zł (II miejsce w regionie). Znalezienie pracy zajmowało im niewiele ponad miesiąc, Ten wynik daje naszym absolwentom pierwsze miejsce na podkarpaciu.

Po studiach I i II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne absolwenci WSPiA zarabiali ponad 2600 zł, a prace znajdowali po około miesiącu poszukiwania. To jedne z najlepszych wyników spośród absolwentów wszystkich uczelni kształcących na podkarpaciu.


Najlepsza rekomendacja dla kandydatów na studia

Niezależne badanie Ekonomicznych Losów Absolwentów to kolejny dowód na to, że WSPiA prezentuje wysoką jakość kształcenia na wszystkich prowadzonych kierunkach studiów. Potwierdza także, że tworzenie mniejszej ilości, ale mocnych kierunków daje efekty w postaci dobrze przygotowanych do wejścia na rynek pracy absolwentów. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa od początku istnienia tworząc kierunek studiów, rozwija go tak, aby był mocny, z tradycjami oraz co najmniej z uprawnieniami magisterskimi.

ODWIEDŹ STRONĘ WSPIA RZESZOWSKA SZKOŁA WYŻSZA


 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->