Nie podjąłeś nauki w październiku, a nie chcesz tracić roku? A może twój kierunek okazał się niewypałem? Nie trać więcej czasu i rozejrzyj się za rekrutację zimową! Zapoznaj się z ofertą SSW Collegium Balticum, które prowadzi nabór na semestr letni 2018/2019 i wybierz ciekawą alternatywę!


ssw balticum logo

Zły wybór nie musi oznaczać całego roku w plecy


W życiu przydarzają się różne sytuacje, a niektórych wręcz nie sposób przewidzieć. Nie każdy może w odpowiednim czasie zadbać o swoją edukację. Podobnie bywa z samym kierunkiem, który wydawał się spełnieniem licealnych marzeń, a w praktyce jest drogą przez mękę i piekło teorii.

Takie przypadki nie są błędem statystycznym, ani nawet marginesem, dlatego coraz więcej uczelni decyduje się na udostępnienie kierunków rozpoczynających się od lutego. Rekrutacja przebiega wtedy w grudniu i styczniu. Niektóre kierunki czekają nawet do końca zimowych egzaminów i rozpoczynają się na początku marca. Jedne z nich znajdują się właśnie na SSW Collegium Balticum.

Alternatywa na Collegium Balticum


W przeciwieństwie do uczelni, które skupiają się na studentach głównego nurtu, SSW Collegium Balticum bierze pod uwagę również osoby, które z różnych powodów wypadły z tradycyjnego cyklu jednej rekrutacji w lecie i prowadzi nabór także na semestr letni 2018/2019. Rekrutacja zimowa obejmuje studia II stopnia (dyplom magistra).

Magisterka w 3 semestry

Trzeba nadmienić, że studia magisterskie, niestacjonarne 3-semestralne - możliwe tylko w naborze zimowym. Jest to wyjątkowa sytuacja w polskich realiach akademickich, aby zrobić studia magisterskie w półtora roku. Nie wszystkie uczelnie mają taką możliwość. Fakt, będzie to wymagało dobrej organizacji i zarządzania czasem, zarówno po stronie studenta i przedstawicieli uczelni, jednak jest to zupełnie wykonalne. W obecnym naborze o miejsce na studiach II stopnia (trwających 3 semestry), kończących się uzyskaniem tytułu magistra, mogą się ubiegać osoby, które ukończyły studia I stopnia (inżynierskie jak i licencjackie).

Ważnym elementem tak późnej kalendarzowo rekrutacji jest fakt, że oferta edukacyjna Collegium Balticum uszyta została również pod kątem studentów, którym nie poszło na zimowej sesji. Konkurencja jest ogromna, a stres nie na wszystkich działa mobilizująco. Najlepszym przykładem jest kierunek informatyki, który na na SSW CB cieszy się rosnącym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, którzy mieli kontakt tym kierunkiem na innych uczelniach.

Jeśli do tego czasu nie uda Ci się zgromadzić wszystkich dokumentów rekrutacyjnych, brakujące możesz przesłać listownie lub dostarczyć osobiście do Biura Rekrutacji w uzgodnionym terminie.

Początek zajęć już w marcu 2019 r.

Wszelkie dodatkowe informacje, jak również dokumenty potrzebne do aplikowania znajdują się na głównej stronie uczelni pod TYM linkiem

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->