We wrześniu 2019 roku brytyjski Uniwersytet Coventry otworzy swoją filię we Wrocławiu. Będzie to pierwsza tego typu niezależna placówka w Polsce utworzona przez zagraniczną uczelnię wyższą. Początkowo w ofercie kształcenia znajdą się kierunki z zakresu cyberbezpieczeństwa, IT, inżynierii oraz turystyki i hotelarstwa.


Uniwersytet Coventry otworzy filię w PolsceDla kandydatów uczelnia przygotuje na początek 300 miejsc. W ofercie kształcenia znajdą się natomiast kursy w zakresie przedmiotów zawodowych i technicznych na studiach stacjonarnych i zaocznych. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, a absolwenci otrzymają dyplom ukończenia Coventry University.

Początkowo oferowane programy będą obejmowały poziom studiów licencjackich w dziedzinie biznesu, cyberbezpieczeństwa i IT, inżynierii, hotelarstwa i turystyki. Uniwersytet zamierza jednak w najbliższych latach znacząco poszerzyć swoją ofertę edukacyjną w Polsce.

"Filia Uniwersytetu Coventry będzie pierwszą tego typu niezależną placówką w Polsce utworzoną przez zagraniczną uczelnię wyższą. W planach jest również możliwość wymiany studenckiej z innymi brytyjskimi jednostkami należącymi do Grupy Coventry University zlokalizowanymi w Coventry, Scarborough i Londynie" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP przez reprezentantów uczelni.

Kształcenie w nowej filii we Wrocławiu będzie być oparte na elastycznym modelu, dzięki czemu studenci będą mogli łączyć naukę z pracą w niepełnym wymiarze godzin, co ułatwi finansowanie studiów. W komunikacie czytamy również, że uczelnia planuje bliską współpracę z lokalnym środowiskiem biznesowym w celu wypracowania modelu edukacji kształcącego wykwalifikowanych absolwentów, którzy będą odpowiednio przygotowani do podjęcia pracy i wyposażoneni w wiedzę i umiejętności zawodowe zwiększające ich szanse zatrudnienia.

"Młodzi ludzie z Polski i Europy Środkowej wysoką cenią edukację w Wielkiej Brytanii, a my chcemy podkreślić, że bardzo mile ich widzimy na brytyjskich uniwersytetach, w tym także na naszym Uniwersytecie Coventry. Otwierając filię pragniemy pokazać, że będziemy oferować elastyczną i zorientowaną na rozwój kariery lokalną alternatywę, która umożliwi zdobycie dyplomu brytyjskiej uczelni wyższej w dziedzinach, w których występuje największe zapotrzebowanie wśród pracodawców” - mówi cytowany w przesłanym PAP komunikacie prorektor Uniwersytetu Coventry John Latham.

Uniwersytet Coventry współpracuje już z Politechniką Wrocławską prowadząc program magisterski w zakresie europejskich systemów i kontroli, dając studentom możliwość studiowania w Polsce i w Coventry.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->