Chcesz studiować na Uniwersytecie Warszawskim? ASIA Ci pomoże!Jeśli marzy Ci się studiowania na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie jesteś pewien czy masz szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Uniwersytet Warszawski przygotował bowiem system, który pokazuje, jakie wyniki na maturze uzyskały osoby, które w poprzedniej rekrutacji na dany kierunek zostały przyjęte.

Akademicki System Informacji (ASIA) to internetowy system, którego zadaniem jest gromadzenie i udostępnianie informacji dotyczących procesu rekrutacji na UW. Każdy zainteresowany może pobrać raporty, z których dowie się, ile punktów musieli zdobyć kandydaci na ubiegłorocznej maturze, aby stać się studentami. System został opracowany przez Pracownię Ewaluacji Jakości Kształcenia UW.

Kandydaci na studia mogą skorzystać z zasobów systemu wchodząc na stronę asia.uw.edu.pl. Raporty w postaci tabel bazują na danych z Internetowej Rejestracji Kandydatów dla kierunków, na które było co najmniej 10 kandydatów.

W systemie prezentowane są dane o liczbie osób przyjętych w ubiegłym roku na dany kierunek, liczbie kandydatów na miejsce w pierwszej turze rekrutacji oraz procencie osób zakwalifikowanych na studia. W ocenie własnych możliwości chętnym do studiowania pomogą także zestawienia wyników maturzystów, którzy zostali przyjęci na poszczególne kierunki.

"Przykładowo, w ubiegłym roku na Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne oraz pedagogikę starało się średnio po 3,8 kandydata na miejsce. Jednak aby dostać się na MISH, trzeba było uzyskać wyższe wyniki na maturze" – mówi pomysłodawca systemu ASIA dr Tomasz Zając z PEJK.
Przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego zakładają, że ASIA posłuży nie tylko kandydatom na studia, ale także wszystkim osobom zainteresowanym edukacją, w szczególności jednostkom dydaktycznym uczelni. System realizuje postulat otwartości danych. Zbiory danych zawierające wartości wskaźników udostępnione w systemie ASIA będą mogły służyć również jako materiał do badań edukacyjnych.

uw wpia pakietuw wf pakietuw wg pakiet

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->