Rośnie liczba miejsc na wojskowych uczelniachJuż niebawem oficjalnie rozpocznie się tegoroczna rekrutacja na studia wojskowe. Polskie uczelnie przygotowały dla tegorocznych kandydatów ponad 1300 miejsc – najwięcej Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Rosnące zainteresowanie kandydatów studiami wojskowymi sprawiło, że uczelnie znaczący podniosły limity przyjęć. Dla przykładu: na kryptologię i cyberbezpieczeństwo zostanie przyjętych ponad 100 osób.

Wojskowa Akademia Techniczna chce w roku akademickim 2018/2019 przyjąć 750 kandydatów na studia wojskowe. Rekordowa liczba miejsc jest wynikiem systematycznie rosnącego zapotrzebowania Sił Zbrojnych RP na wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin współczesnej technologii. WAT dysponuje nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym i nowoczesną infrastrukturą, która umożliwia studentom zdobywanie wiedzy i umiejętności w odpowiednich warunkach. Istotnym elementem programów studiów są praktyki, zwłaszcza w przypadku studiów na kierunkach wojskowych, gdzie studenci mają okazję ćwiczyć i szkolić się na sprzęcie w jednostkach wojskowych i w ośrodkach szkolenia.

WAT posiada w swojej ofercie kształcenia ponad 20 kierunków studiów i 90 specjalności w ramach studiów cywilnych oraz 11 kierunków studiów i 26 specjalności w ramach studiów wojskowych. Dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów cieszy się m.in. inżynieria kosmiczna i satelitarna oraz kryptologia i cyberbezpieczeństwo.

Najwięcej podchorążych (163) będzie mogło w tym roku rozpocząć studia na kierunku elektronika i telekomunikacja. Na budownictwie czeka 61 wolnych miejsc, na kierunku mechanika i budowa maszyn liczba miejsc wyniesie 56. Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo będzie mogło natomiast rozpocząć 107 osób.

W roku akademickim 2018/2019 na kandydatów zainteresowanych studiami wojskowymi czeka 1315 miejsc, czyli o 150 więcej niż rok wcześniej. Powodem systematycznie rosnącej liczby miejsc jest potrzeba uzupełnienia wakatów na stanowiskach oficerskich w 2023 roku, czyli w perspektywie pięcioletniego kształcenia przyszłych podporuczników.

Wojskowa Akademia TechnicznaWyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->