UMCS – w poszukiwaniu wiedzy i pasji po wschodniej stronie Wisły72 lata historii, 224 tys. Absolwentów, 22 tys. Studentów, 12 wydziałów, ponad 70 kierunków studiów... Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to uczelnia, która od początku swojego istnienia koncentruje się na poszerzaniu oferty kształcenia, co jest równoznaczne z dostosowywaniem jej do współcześnie panujących trendów, zapotrzebowania rynku pracy, a także do samych oczekiwań młodych ludzi. Przekłada się to na jakość kształcenia i otwierania coraz to nowych furtek w drodze rozwoju, szczególnie tym, którzy chcą w przyszłości zdobywać najwyższe szczyty kariery.

UMCS już od 72 lat kształci studentów, którzy w swoim dalszym życiu spełniają się zawodowo w wybranym przez siebie kierunku. Uczelnia stara się wspierać swoich podopiecznych na każdym etapie ich kształcenia, nie ograniczając się jedynie do przekazywania suchej wiedzy, a umożliwiając im praktyczne jej wykorzystanie i doskonalenie umiejętności oraz realizowanie pasji, poprzez uczestnictwo w konferencjach i różnorodnych kołach naukowych czy poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi. To coś więcej niż tylko uczelnia, to społeczność motywująca, poszerzająca horyzonty i ukazująca szereg możliwości rozwoju.

Uniwersytet na miarę XXI wieku
Blisko 22 tys. studentów kształci się obecnie na 12 wydziałach Uniwersytetu. W ofercie UMCS znajdują się zarówno kierunki humanistyczne, jak i matematyczne, przyrodnicze czy społeczne, w sumie ponad 70 kierunków, w obrębie których na studentów czeka ponad 250 specjalności. UMCS jest największą uczelnią we wschodniej Polsce, co jest jeszcze większą motywacją, aby stworzyć najlepsze warunki dla ludzi młodych, którzy coraz chętniej decydują się na kontynuowanie nauki po liceum i technikum. Uniwersytet otwiera się także na zagranicznych studentów, w szczególności tych pochodzących z krajów zza naszej wschodniej granicy, czyli Białorusi i Ukrainy. Jest to więc miejsce nauki, gdzie można nie tylko doskonalić swoje umiejętności i wzbogacać wiedzę, ale również poznać wielu ciekawych ludzi. Współpraca z międzynarodowymi ośrodkami naukowymi sprawia, że polscy studenci bez żadnych ograniczeń mogą skorzystać z licznych wyjazdów i wymian studenckich, tym samym zyskując możliwość poznania odmiennej kultury, doskonalenia języka czy poszerzania horyzontów.

UMCS nie poprzestaje jedynie na samym kształceniu studenta, ale nawiązując współpracę z wieloma zagranicznymi instytucjami i przedsiębiorcami, umożliwia pozyskanie dobrej i satysfakcjonującej pracy.

W świecie dydaktyki, nauki i badań
Na uwagę zasługuje również działalność Uniwersytetu i jego modernizacja pod kątem nowoczesnych technologii, wykorzystywanych przy okazji budowania i doskonalenia licznych laboratoriów i ośrodków badań. Wystarczy spojrzeć chociażby na Inkubator Medialno-Artystyczny, gdzie studenci mają do dyspozycji m.in.: studio radiowe, nowoczesne pracownie medialne i scenę artystyczną. UMCS chętnie angażuje się również w liczne projekty badawcze realizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy Narodowe Centrum Nauki.

Duże zaangażowanie władz uczelni oraz pracowników naukowo-dydaktycznych sprawia, że UMCS może każdego roku zaoferować swoim studentom jeszcze więcej. Dzięki temu studiowanie nie jest jedynie obowiązkiem, który ma zwiększyć szanse na otrzymanie lepszej pracy, ale jest czasem dużo cenniejszym, podczas którego kształtuje się podstawowe wartości i wzbogaca bagaż swoich doświadczeń.

Sprawdź pełną ofertę kształcenia: Wydziału Chemii UMCS oraz Wydziału Politologii UMCS.

UMCS wspiera talenty sportowe
W dzisiejszych czasach nie sposób stronić od aktywności fizycznej, która właśnie w ostatnich latach nabrała ogromnego znaczenia. Zdrowy tryb życia, który związany jest bezpośrednio z uprawianiem sportu, wpisany został w naszą codzienność. Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej istnieje wiele możliwości realizowania własnych pasji i zainteresowań poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych w ramach blisko 40 sekcji sportowych i 11 sekcji wyczynowych.

Nauka, wiedza, wspólne pasje, rozwój i nowoczesne podejście do kształcenia i edukacji. We wschodniej części Polski jest miejsce, gdzie można się jednocześnie bawić i uczyć oraz robić to, co sprawia Ci największą przyjemność.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->