#AkademickieMazowsze – studia w województwie mazowieckimCzy warto tutaj przyjechać i spędzić swoje studenckie lata? Co miasta województwa mazowieckiego mają do zaoferowania swoim kandydatom zarówno od strony edukacyjnej, jak i późniejszych perspektyw na zdobycie zatrudnienia? Jak wygląda życie studenckie w Warszawie, Siedlcach, Płocku czy Radomiu? Z naszego artykułu dowiecie się wszystkiego!

Dlaczego warto rozważyć podjęcie studiów w Siedlcach? Mówiącc krótko i źwięźle: niższe koszty utrzymania, unikalny klimat, bliskość większych aglomeracji i rozbudowana oferta kształcenia lokalnych uczelni. Jeśli dołożymy do tego jeszcze bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową, to otrzymamy aktualny obraz Siedlec – miasta nowoczesnego, nastawionego na rozwój zarówno gospodarczy, jak i społeczny. Tutaj znajdziesz więcej użytecznych informacji na temat studiów w tym mieście.

Jeśli do tej pory kojarzyliście Radom wyłącznie z chytrą babą i wieloma dowcipami, to czas najwyższy, żeby spojrzeć na to miasto innym, bardziej akademickim okiem. Czy warto przyjechać tu na studia? Nim przejdziemy do konkretów, czyli uczelni, kierunków i życia studenckiego, musimy uraczyć Was kilkoma informacjami encyklopedycznymi – mamy nadzieję, że nie zaśniecie w trakcie tej lektury. A zatem... Radom leżał, leży i będzie leżeć w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, nad rzeką Mleczną, której pod żadnym pozorem nie należy mylić z Drogą Mleczną. Jest to największy ośrodek miejski w widelcu (widły są niepolityczne) Wisły i Pilicy i czternaste co do wielkości miasto w Polsce. Według danych z 31 grudnia 2013 roku miasto liczyło 218 466 mieszkańców (w tym słynna "chytra baba"). Jeśli chcesz zatem dołączyć do grona radomskim studentów, to tutaj znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje.

Planowałeś wyjazd na studia do innego miasta, ale kwestie finansowe okazały się dużą przeszkodą? Nie chcesz rezygnować z perspektywy pójścia na studia? W takim razie nasz mini poradnik o studiach w Płockustudiach w Płocku będzie dla Ciebie doskonałym źródłem informacji. W mieście działają: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, filia Politechniki Warszawskiej oraz Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica. Masz zatem w czym wybierać, gdyż oferta kształcenia jest dość zróżnicowana, a i samo miasto ma sporo do zaoferowania swoim studentom zarówno pod kątem życia studenckiego, jak i perspektyw późniejszego zatrudnienia...

Warszawa, stolica kraju i przez wielu zwana także "stolicą nauki". 15 uczelni publicznych i aż 63 prywatne, a wszystkie na najwyższym poziomie. Świetni pedagodzy z kraju i z zagranicy, nowoczesna baza techniczna, szeroki wybór kierunków i specjalności, a przy tym wiele ofert praktyk i staży. Dodając do tego ogromną liczbę akademików, bibliotek i mediatek, bez najmniejszych wątpliwości można przyznać Warszawie tytuł akademickiej stolicy Polski. Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje na temat życia studenckiego i atrakcji, które oferuje Warszawa.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->