#AkademickaWielkopolska - przyjedź na studia do WielkopolskiNieubłaganie zbliża się okres egzaminów maturalnych, o których zapewne tegorocznym maturzystom nie musimy nawet przypominać, prawda? To jednak nie koniec ich problemów, gdyż zaraz po egzaminach czeka ich podjęcia ważnych decyzji, czyli wybór kierunku studiów i uczelni. Jaką ofertę dla kandydatów przygotowały wielkopolskie uczelnie i dlaczego warto właśnie tu przyjechać na studia?

Czy uwierzysz, że co czwarta osoba mijana na ulicach Poznania jest studentem? Trudno się temu dziwić, gdyż atrakcyjna oferta edukacyjna, wiele możliwości rozwoju kariery, wysoki komfort życia i charakterystyczna akademicka atmosfera sprawiają, że co roku do miasta przybywa rzesza młodych ludzi zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Ponad 140 tysięcy żaków kształci się na 26 uczelniach, z czego aż osiem to szkoły państwowe. Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego, Politechnika, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego oraz Uniwersytet Przyrodniczy słyną z bogatej oferty naukowej, profesjonalnej kadry dydaktycznej i nowoczesnej bazy technicznej. Ośrodki niepubliczne reprezentuje aż 18 uczelni, więc na pewno będzie w czym wybierać.
Tutaj znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje na temat studiów w stolicy Wielkopolski.

"Tak jak w biznesie - najlepiej jest kupić akcje tej firmy, która dopiero będzie rosła w siłę" - tak Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak zachęca, aby wybrać studia w Poznaniu i tutaj pozostać po studiach. Jakie jeszcze atuty mogą przyciągnąć młodych ludzi do stolicy wielkopolski? Co miasto zamierza zrobić, żeby Poznań był dla nich bardziej atrakcyjny i perspektywiczny?

Oferta edukacyjna poznańskich uczelni nie ma sobie równych w całym województwie wielkopolskim. Liczba uczelni, które tam działają, oraz ich rozbudowana oferta programów studiów i specjalności może przyprawić niejednego kandydata o zawrót głowy. Należy jednak sobie uzmysłowić, że studia w dużym mieście to także spore wydatki związane z wynajmem mieszkania, wyżywieniem i rozrywkami, bez których życie studenckie nie ma przecież sensu. Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z nowoczesnej infrastruktury i szerokiej oferty perspektywicznych kierunków studiów na uczelniach państwowych i prywatnych, to wybór Gniezna będzie bardzo dobrym rozwiązaniem!

Oferta edukacyjna konińskich uczelni jest dość rozbudowana, więc każdy kandydat znajdzie kierunek i specjalność, które będą odpowiadały jego oczekiwanion, zainteresowaniom i potencjalnym planom na przyszłą karierę zawodową. Nie samą nauką i egzaminami jednak student żyje, prawda? Co można zatem robić w Koninie po wykładach? Entuzjaści życia studenckiego na pewno docenią ilość restauracji, pubów oraz klubów, które tutaj funkcjonują. Niewątpliwym plusem jest również samo położenie Konina, gdyż podróż do Poznania nie powinna przekroczyć 1,5 godziny. Do dysozycji mamy pociągi, autobusy i ewentualnie znajomych, którzy zdąrzyli się już dorobić własnego samochodu lub pożyczyli go od rodziców... Można zatem korzystać z wszelkich uroków wielkiego miasta bez konieczności płacenia astronomicznych sum za wynajem mieszkania lub malutkiego pokoiku. Interesująca perspektywa, prawda?

Kolejnym, znaczącym ośrodkiem na mapie województwa wielkopolskiego jest Kalisz, będący jednocześnie najstarszym miastem w Polsce. Po głębszej analizie okazuje sie jednak, że Kalisz wcale nie jest najstarjszym miastem w Polsce, ale nie zmienia to postaci rzeczy, że warto przyjechać tutaj na studia:) Co lokalne uczelnie państwowe i prywatne mają do zaoferowania swoim kandydatom? Jak wygląda życie studenckie w Kalisz? Tutaj dowiecie sie absolutnie wszystkiego, co byście chcieli na ten temat wiedzieć!

Kolejne miasta już niebawem...

Czas to pieniądz, więc na koniec mamy coś dla lubiących "na skróty" - pełna lista wielkopolskich uczelni państwowych i prywatnych.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->