Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie?Do 30 lipca można składać podania na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tym roku uczelnia przygotowała dla kandydatów atrakcyjne nowości, jak i sprawdzone kierunki studiów. Atuty tej oferty to przede wszystkim kształcenie praktyczne i indywidualne podejście do studenta.

- Podania przyjmować będziemy do 30 lipca, ale już teraz warto zapewnić sobie miejsce na studiach. Przygotowaliśmy dostosowaną do rynku pracy ofertę edukacyjną. Program studiów na każdym kierunku omówiliśmy z najlepszymi firmami z regionu i nie tylko. Poza tym, badamy losy absolwentów i analizujemy bogatą ofertę pracy naszego Biura Karier – wyjaśnia dr Andrzej Rozmus, Prorektor WSIiZ ds. Nauczania. Studenci mają więc pewność, że to, czego będą się uczyć to naprawdę to, co będą wykorzystywać w pracy zawodowej i czego potrzebują pracodawcy!

Nowe kierunki studiów

Pierwszym z nowych kierunków jest gospodarka i administracja publiczna - jest to oferta dla tych, którzy chcą uzyskać kompetencje i wiedzę przydatne zarówno w biznesie, jak i w urzędach. Studia te zapewniają ciekawe połączenie wiedzy na temat funkcjonowania sektora prywatnego i publicznego, tym samym otwierając przed absolwentami bardzo różnorodne ścieżki kariery zawodowej. Każda firma potrzebuje pracowników, którzy na co dzień skutecznie współpracują z organami administracji publicznej i orientują się w zawiłościach administracyjnych procedur. Z kolei w sektorze publicznym coraz bardziej ceni się tych urzędników, którzy rozumieją jak działają rynki i branże oraz wiedzą, jak skutecznie komunikować się z biznesem.

Druga z nowości to media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa. Branża interaktywna rządzi się specyficznymi zasadami, które studenci poznają, zrozumieją i będą umieli zastosować. Do nauki wykorzystywane są nowoczesne, specjalistyczne laboratoria - fotograficzne, radiowe, telewizyjne i graficzne. Studenci zdobędą w nich warsztat nowoczesnego mediaworkera i marketingowca. Absolwent tego kierunku, niezależnie od tego, czy marzy mu się praca w mediach tradycyjnych, cyfrowych czy multimedialnych, będzie mógł stać się częścią każdego kreatywnego zespołu, będąc specjalistą z obszaru mediów cyfrowych, social media czy szeroko rozumianego brandingu.

Trzecia nowość to psychologia w zarządzaniu - to jedyny taki kierunek na Podkarpaciu, który łączy w sobie dwa obszary – psychologię i zarządzanie. Powstał w oparciu o analizy współczesnego rynku pracy, z których wynika, jak skomplikowanym procesem jest rekrutacja odpowiedniego pracownika, jego późniejsza ocena i motywowanie do efektywnej pracy. Absolwent zyska możliwość odnalezienia się w dowolnym sektorze rynku, ponieważ niezależnie od profilu działalności, każda firma potrzebuje specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi i konstruowania systemów motywacyjnych. Kadrę kierunku tworzą uznani specjaliści – w tym praktycy zarządzający firmami oraz certyfikowani trenerzy z zakresu zastosowania psychologii praktycznej w biznesie.

Sprawdź koniecznie: Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie: rekrutacja, kierunki, życie studenckie, praca po studiach

Studiuj Informatykę na WSIiZ w Rzeszowie

Informatyka to studia I oraz II stopnia, prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jest to kierunek, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale też zaskoczy Cię bogatą ofertą i perspektywami zatrudnienia jeszcze w trakcie edukacji!

W programie studiów m.in.: wirtualizacja systemów komputerowych, modelowanie biznesowe, pracownia wytwarzania oprogramowania, technologie chmury obliczeniowej, zarządzanie usługami informatycznymi, skalowalne sieci komputerowe, bezpieczeństwo operacji elektronicznych, animacja i techniki chwytania ruchu, eksploatacja systemów i sieci, grafika 3D, języki internetowe, programowanie dla systemów iOS/Android, systemy telekomunikacyjne.

W trakcie studiów I oraz II stopnia zdobędziesz gruntowną wiedzę i opanujesz umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki teoretycznej oraz wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu budowy i wykorzystania systemów informatycznych.

Niezależnie od wybranej specjalności, zdobędziesz ponadto umiejętności praktyczne oraz wiedzę dzięki licznym projektom i szkoleniom z obszaru najnowszych technologii, wdrażanych przez wiodące firmy branży informatycznej, np. Cisco i Microsoft.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł podjąć pracę jako informatyk, programista lub administrator w przedsiębiorstwach działających praktycznie w każdej branży i sektorze współczesnej gospodarki.

Studiuj Grafikę komputerową i produkcję multimedialną na WSIiZ w Rzeszowie

Jest to unikatowy kierunek studiów I stopnia, który łączy w sobie grafikę komputerową, dziennikarstwo internetowe i multimedia. Jeśli wiążesz zatem swoją karierę zawodową z przestrzenią multimedialną, to na tym właśnie kierunku zdobędziesz solidne podstawy swojej przyszłej pracy.

W programie studiów m.in.: pracownia projektowania graficznego, pracownia fotografii cyfrowej, organizacja produkcji multimedialnej, reżyseria multimedialna, prawo autorskie, prawo prasowe, prawne uwarunkowania reklamy, DTP, ekonomika mass mediów, typografia, projektowanie przestrzeni multimedialnej, pracownia animacji i wideo, grafika multimedialna, obróbka dźwięku, rysunek i kompozycja.

Po ukończeniu studiów będziesz posiadać umiejętności, które pozwolą Ci zostać wartościowym członkiem zespołu w firmie graficznej lub marketingowej, zajmować się obsługą wizualną różnego rodzaju wydarzeń, albo na zasadzie freelancera realizować zamówienia na projekty graficzne.

Kształcenie praktyczne

Studia to nie tylko teoria, lecz również praktyka. W 84 specjalistycznych laboratoriach, działających na WSIiZ, będziesz mógł rozwijać swoje umiejętności oraz zdobyć unikatową wiedzę praktyczną z zakresu wybranego przez Ciebie kierunku studiów. Dzięki temu już w momencie uzyskania dyplomu będziesz posiadał doświadczenie zawodowe, które stanie się dla Ciebie znakomitą przepustką do kariery.

Wszechstronność i elastyczność

Od samego początku istnienia WSIiZ jest uczelnią nowoczesną i dynamicznie rozwijającą, na której proces kształcenia dostosowany jest do wymogów współczesnego rynku pracy. Uczelnia współpracuje z wieloma firmami i instytucjami, dlatego kierunki studiów znajdujące się w ofercie edukacyjnej są dostosowane do rynku pracy – co sprawia, że po ukończeniu studiów nie będziesz musiał martwić się o zawodową przyszłość.

Poszukiwane specjalności

Oferowane przez WSIiZ specjalności to klucz do współczesnego rynku pracy. Ich opracowanie realizowane jest w ścisłej współpracy ze środowiskiem biznesowym, a zajęcia prowadzone przez doświadczoną kadrę dydaktyczną oraz branżowych ekspertów – zapewni Ci to świetne przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

Uczelnia przyjazna studentom

Dobre samopoczucie studentów sprzyja nauce, prawda? Dlatego WSIiZ korzysta z nowoczesnych rozwiązań, które sprawią, że studiowanie stanie się dla Ciebie przyjemnością. Bezpłatne Wi-Fi, e-maile, czaty czy elektroniczna legitymacja to codzienność naszych studentów, którzy są tak zadowoleni ze swojego wyboru, że aż 75% z nich poleca nas swoim znajomym.

Międzynarodowość

Studiując we WSIiZ, każdego dnia będziesz mógł spotykać się z rówieśnikami z innych krajów, gdyż studiuje tutaj blisko 2000 studentów z 23 państw – zyskasz dzięki temu cenną umiejętność poruszania się w wielonarodowym i wielokulturowym środowisku. Możesz też studiować za granicą w ramach programu Erasmus+. A po studiach stać się pełnoprawnym uczestnikiem globalnego rynku – np. jako pracownik międzynarodowego giganta.

Nowoczesność i dynamika

Kampus w Kielnarowej to jedno z najbardziej zaawansowanych centrów badawczych w Polsce, gdzie wdrażane są innowacyjne sposoby nauczania. Wykładowcy zachęcają studentów do twórczego i analitycznego myślenia, tak by w przyszłości mogli zmierzyć się z problemami współczesnego świata. Pomagają im w tym specjalnie opracowane programy studiów oraz nowoczesna infrastruktura. Także oferta aktywności dodatkowych, dopasowana do Twoich zainteresowań, jest odpowiedzią na wyzwania otaczającej nas rzeczywistości.

Jakość studiów

Studiując we WSIiZ, będziesz miał możliwość uzyskania uznawanych na świecie certyfikatów, m.in. językowych czy informatycznych. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze masz pewność, że kompetentni ludzie przekażą Ci rzetelną wiedzę, która w przyszłości otworzy Ci drzwi do kariery. Wielu studentów już w czasie studiów zdobywa nagrody i wyróżnienia zarówno w Polsce, jak i zagranicą, a jako absolwenci często pracują u najlepszych w swojej branży.

Rozwijanie potencjału

WSIiZ doskonale wie, jak dostrzec Twoje talenty i pomóc Ci w ich rozwijaniu – pomoże Ci w tym odpowiednio przygotowana kadra dydaktyczno-naukowa i nowoczesna infrastruktura. Uczelnia wspiera ponadto liczne inicjatywy naukowe, biznesowe i artystyczne swoich studentów.

Kompleksowe przygotowanie do przyszłości

Osiągnięcia absolwentów są najlepszą wizytówką każdej uczelni. WSIiZ w Rzeszowie chce, abyś odniósł sukces zawodowy, dlatego stale bada rynek pracy, by dopasować się najlepiej do potrzeb otoczenia. Co to dla Ciebie oznacza? Zdobyta na studiach wiedza i umiejętności umożliwią Ci dobry start w przyszłość i realizację kariery zawodowej, o której zawsze marzyłeś.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->