plockPlanowałeś wyjazd na studia do innego miasta, ale kwestie finansowe okazały się dużą przeszkodą? Nie chcesz rezygnować z perspektywy pójścia na studia? W takim razie nasz mini poradnik o studiach w Płocku będzie dla Ciebie doskonałym źródłem informacji. W mieście działają: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, filia Politechniki Warszawskiej oraz Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica. Masz w czym wybierać!

Licencjat na PWSZ
1700 miejsc czeka na tegorocznych kandydatów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Jakie kierunki ma uczelnia w swojej ofercie? Ekonomię, filologię, informatykę, matematykę, pedagogikę, pielęgniarstwo oraz kosmetologię. Jak sami widzicie – jest w czym wybierać. Studia prowadzone są zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Jeśli chcecie łączyć pracę ze studiami, to PWSZ w Płocku stwarza Wam ku temu doskonałe warunki.

Uczelnia oferuje około 30 specjalności na prowadzonych przez siebie kierunkach. Od nowego roku akademickiego studenci otrzymają kilka nowych propozycji:
a) na kierunku pedagogika:
- edukacja obronna z bezpieczeństwem wewnętrznym,
- pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z ustawodawstwem rodzinnym,
- pedagogika pracy z doradztwem zawodowym i personalnym,
- pedagogika sądowa z mediacją.
b) na kierunku filologia:
- filologia hiszpańska,
- języki europejskie i kultury.

Sporym zainteresowaniem cieszy się kosmetologia oraz pielęgniarstwo, które w poprzednich latach były oblegane przez kandydatów.

Ciekawe kierunki i specjalności, nowoczesne programy studiów, to podstawowe zalety PWSZ w Płocku. Czy są jakieś wady tego wyboru? Niestety uczelnia nie posiada w swojej ofercie studiów magisterskich. Jeśli jednak będziecie zainteresowani dalszą edukacją po zakończeniu studiów I stopnia, to na pewno znajdziecie sensowne rozwiązanie, które pozwoli Wam na "uzupełnienie” wykształcenia.

Magisterka na Politechnice
Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku również nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony kandydatów. Na przyszłych studentów czekają tutaj cztery kierunki studiów:
- budownictwo (limit przyjęć 90 osób),
- inżynieria środowiska (limit przyjęć 60 osób),
- mechanika i budowa maszyn (limit przyjęć 90 osób),
- technologia chemiczna (limit przyjęć 90 osób).

Limity na studiach zaocznych wyglądają bardzo podobnie, tak więc jeśli chcecie pracować i studiować, to Filia Politechniki Warszawskiej na pewno będzie dla Was dobrym wyborem.
Poziom nauczania stoi oczywiście na wysokim poziomie, a dzięki zróżnicowanym formom prowadzenia zajęć studenci zdobywają rozległą wiedzę i umiejętności praktyczne.

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 14 lipca. Możemy jednak już teraz zdradzić, że największym zainteresowaniem ze strony kandydatów cieszy się kierunek budownictwo, na który zgłosiło się 210 osób. Przypominamy, że limit przyjęć wynosi 90 miejsc. Na studia drugiego stopnia i zaoczne będzie można zapisywać się od 1 sierpnia.

Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica
Uczelnia wzbogaciła swoją ofertą o nowe kierunki studiów: inżynierię bezpieczeństwa, mechatronikę, pracę socjalną oraz zarządzanie logistyką i transportem. Dwa pierwsze kierunki są jednak dopiero w trakcie organizacji. To jednak zaledwie niewielka część oferty edukacyjnej płockiej uczelni. Co jeszcze można w niej znaleźć?
- administracja,
- bezpieczeństwo i higiena pracy,
- informatyka,
- pedagogika,
- bezpieczeństwo narodowe,
- politologia,
- pielęgniarstwo,
- wychowanie fizyczne,
- zarządzanie.

Jest w czym wybierać, prawda? Dobrą wiadomością dla kandydatów jest fakt, iż uczelnia nie ustala żadnych limitów przyjęć na prowadzonych przez siebie kierunkach.

Jeśli interesują Was studia II stopnia (studia magisterskie), to macie do wyboru następujące kierunki:
- administracja,
- pedagogika,
- zarządzanie.

Co przemawia za wyborem Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica? Dużo ciekawych kierunków, rozbudowane programy studiów oraz niskie czesne – tym swoich, przyszłych studentów kusi Włodkowic. Nabór na studia dzienne pierwszego stopnia trwać będzie do 15 lipca. Jeśli się spóźnicie, to nic nie szkodzi – nadal będziecie mogli zapisać się na studia. Rekrutacja na studia zaoczne i II stopnia trwać będzie do końca września.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->