uw-logo1Wielka ankieta na Uniwersytecie Warszawskim. Studenci oceniają biblioteki, akademiki, służbę zdrowia. Od początku miesiąca zrobiło to ponad 4 tys. osób.

 
- Na pewno wypełnię ankietę. Bo w ten sposób mogę zmienić uniwersytet. Wysyłam sygnał, co mi się nie podoba, co trzeba poprawić. I mam nadzieję, że władze uczelni wezmą to do siebie - mówi Karolina z drugiego roku socjologii. 
 
To drugi raz, kiedy UW pyta studentów o to, co należy zmienić na uczelni. W pierwszym badaniu przygotowanym w Pracowni Ewaluacji Jakości Kształcenia UW, od czerwca do września 2008 r., ankiety wypełniło ponad 13 tys. studentów. - Teraz w niecałe dwa tygodnie wzięło w niej udział ponad 4 tys. osób. Mamy nadzieję, że zeszłoroczny rekord zostanie pobity - mówi Anna Korzekwa, rzeczniczka uczelni.
 
- Podczas pierwszego badania okazało się, że studenci nienawidzą systemu informatycznego USOS - opowiada Karolina. Użytkownicy wypominali, że uczelniany system obsługi studenta często się zawiesza, że ciężko za jego pomocą zapisać się na zajęcia. Rzecznik UW zapewnia, że trwają prace nad jego udoskonaleniem.
 
- Po przeanalizowaniu ankiet zmieniliśmy także regulamin studiów. Chodzi o zapisy na wf. i na lektoraty. Do tej pory było tak, że studenci musieli się na nie zapisać, zanim poznali swój plan. Później okazywało się, że zajęcia kolidują. Teraz jest na odwrót. Poprawiono też strony internetowe wydziałów - mówi Anna Korzekwa.
 
Teraz władze UW chcą poznać zdanie studentów na temat uczelnianych bibliotek, akademickiej służby zdrowia, kwestii socjalno-bytowych, czyli np. akademików i warunków rozwoju naukowego, czyli kół naukowych, konferencji, stypendiów.
 
W anonimowej ankiecie może wziąć udział każdy student UW. Wystarczy wejść na strony: www.ankieter.uw.edu.pl lub www.pejk.uw.edu.pl. "Zmieniamy Uniwersytet. Liczymy na twój głos" - zachęcają na nich organizatorzy. Badanie potrwa do 30 września.
 

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->