mariaPraca pielęgniarki to dyżury trwające więcej niż osiem godzin. To nieustanna służba drugiemu człowiekowi w jego najtrudniejszych chwilach, czyli chorobie. Czasem możemy usłyszeć, że pielęgniarki są niedoceniane oraz że nie mają wpływu na poprawę życia osób schorowanych. Jakie wyzwania niesie pielęgniarstwo? Jakimi ideami kierują się młodzi ludzie pracujący w tym zawodzie? A także jak student pielęgniarstwa może wpłynąć na poprawę jakości życia osób starszych? Rozmowa z Pauliną Pergoł, absolwentką Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, aktualną studentką II stopnia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody pielęgniarskiej.

ATENEUM gdansk LOGOWybór studiów przez osobę z niepełnosprawnościami to dodatkowy stres. Czy uczelnia jest dobrze przygotowana na szczególne potrzeby takiego studenta? Czy usunęła bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnością ruchową? Czy ma rozwiązania technologiczne dla osób z wadą mowy, wzroku czy słuchu? O swoich doświadczeniach opowiada Anna Elminowska, studentka pedagogiki z niepełnosprawnością na Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku.

logo WSPIA 2018

Ponad 97% absolwentów jednolitych studiów magisterskich oraz 95% absolwentów studiów II stopnia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej szybko znajduje pracę po zakończeniu studiów. Takie dane opublikowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tegorocznym raporcie z Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwenta. 

wns sggwSocjologia odpowiada nam na pytanie, jak funkcjonuje społeczeństwo oraz jakie zmiany w nim zachodzą. Czym właściwie zajmuje się ta nauka w praktyce? Kiedy warto rozważyć studia na tym kierunku? I najważniejsze pytanie — czy po ukończeniu socjologii można znaleźć dobrą pracę? Rozmowa z Bartoszem Lewczukiem — studentem drugiego roku socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

4”Behapowiec” często postrzegany jest jako nudziarz, który prowadzi obowiązkowe szkolenia dla nowych pracowników. Czasem zdarza się, że pracownicy w firmie nie wiedzą nawet, czym się właściwie zajmuje inspektor ds. BHP.  Jak wyglądają studia na kierunku BHP i czy późniejsze lata pracy to tylko szkolenia pracowników i wypełnianie dokumentacji? Rozmowa z Jarosławem Bokuniewiczem, studentem kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy w Wyższej Szkole Pedagogiczno-Technicznej w Koninie.

wns sggwPraca pedagoga to nie tylko układanie klocków z dziećmi, ale przede wszystkim tworzenie specjalistycznych programów rozwojowych. Czy pedagodzy mogą znaleźć pracę jedynie w szkołach i przedszkolach? Jak wyglądają studia na tym kierunku? Na te pytania odpowiada Martyna Majda, studentka trzeciego roku kierunku pedagogika na Wydziale Nauk Społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Duże zmiany w rankingu studiów prawniczych Dziennika Gazety Prawnej (DGP), a stabilnie w zestawieniu dziennika Rzeczpospolita. Podstawowy wniosek z dorocznego rankingu? Możesz znaleźć dobry kierunek prawo zarówno w dużym ośrodku akademickim, jak i na mniejszych uczelniach. Świetne studia prawnicze można w dodatku znaleźć nie tylko na uczelniach publicznych, ale i prywatnych.

politechnika krakowska logoNowości w ofercie edukacyjnej, nowoczesne kierunki studiów, unikatowe laboratoria, bogata oferta praktyk i staży – to wszystko czeka na przyszłych studentów Politechniki Krakowskiej. Trwa rekrutacja na PK. 

Poszycia w samolotach, sztuczne serca oraz innowacyjne kamizelki kuloodporne — to nieliczne produkty, które powstać mogły dzięki zastosowaniu inżynierii materiałowej. Na jakich uczelniach w Polsce i wydziałach możesz studiować ten kierunek? Czym jest inżynieria materiałowa? I przede wszystkim gdzie możesz szukać zatrudnienia po tym kierunku?

logo WTD granatCzym zajmuje się osoba, która kończy meblarstwo? Czy studenci tego kierunku muszą posiadać bardzo mocno rozwinięte zdolności manualne? Jak wygląda cały proces projektowania i tworzenia mebli? Rozmowa z Sylwią Toczek, absolwentką studiów inżynierskich kierunku projektowanie mebli na Wydziale Technologii Drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (UP). Aktualnie kończy studia magisterskie na kierunku technologia drewna o specjalności meblarstwo. 

logo WSPIA 2018Nawet 450 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych m.in. ze strzelania, technik interwencyjnych i samoobrony. Zajęcia zakończone są egzaminem i wydaniem certyfikatów uprawniających do wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Tak wyglądało drugie już specjalistyczne szkolenie, w którym uczestniczyło 40 studentów III roku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

logo kul jpgIstnieje przekonanie, że studia humanistyczne to obecnie kuźnia bezrobotnych. Co więcej, uważa się, że studenci wybierający filologię i nauki społeczne tak naprawdę nie mają pomysłu na siebie, a ich jedyną pasją jest czytanie książek. Czy absolwent filologii polskiej może pracować tylko jako nauczyciel języka polskiego? Dlaczego warto wybrać studia humanistyczne? Czy po filologii można znaleźć ciekawą pracę? Rozmowa z Andrzejem Białasikiem, studentem kierunku filologia polska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Co po maturze? Jaki kierunek jest dla mnie najlepszy? Czym kierować się w wyborze studiów? Jak wybrać studia, żeby potem nie żałować? Lepsze studia licencjackie, czy inżynierskie? Na te i na wiele innych pytań od teraz Pani Snapchat odpowie na portalu Studia.pl i w social mediach powiązanych z naszym serwisem.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->