logo kul jpgCzy na kierunku bezpieczeństwo narodowe można ukończyć specjalistyczne szkolenie spadochronowe? Czy podczas praktyk można pomóc mieszkańcom kraju, gdy „dotknie” ich klęska żywiołowa? Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów i co można po nim robić? Na te pytania odpowie Mateusz Szczepaniak, student I roku II stopnia kierunku bezpieczeństwo narodowe na Instytucie Nauk o Polityce i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (KUL).

ATENEUM gdansk LOGOCzy Szwecja to tylko samochody marki Volvo, kryminały i niesamowita zorza polarna? Czy znane wszystkim duże zadowolenie z życia Szwedów jest wynikiem szwedzkiego “lagom”? Czym jest szwedzka “fika”?  Czy wybór filologii szwedzkiej może być dobrym pomysłem na życie, jeśli wcześniej nie miało się kontaktu z językiem szwedzkim? Na te pytania odpowie Patrycja Fusiewicz, studentka trzeciego roku (obecnie pisze pracę licencjacką) kierunku filologia szwedzka w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku.

mariaRatownicy medyczni zwykle jako pierwsi są na miejscu wypadku. Zdarza się, że muszą zmierzyć się z trudnymi przypadkami, które wymagają od nich ponadprzeciętnego opanowania i działania pod ogromną presją czasu. Jak wyglądają studia na tym kierunku? Z czym musi się zmierzyć student, który w przyszłości chce ratować ludzkie życie? I przede wszystkim, kto może zostać ratownikiem medycznym? Na te pytania odpowie Magdalena Romanowska, studentka trzeciego roku kierunku ratownictwo medyczne na Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (UM MSC).

logo WSPIA 2018Ponad 20% więcej kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020 przyjęła WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Wzrosło także zainteresowanie studiami niestacjonarnymi, które w tym roku wybrało o 25% więcej osób. Najpopularniejszym kierunkiem studiów okazał się nowy kierunek – administracja i zarządzanie.

logo kul jpgCzy studia na KUL to tylko teologia? Czy po KUL-u można zostać inżynierem? Czy studentem może zostać tylko katolik? Jak wygląda w praktyce rekrutacja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II — opowiada Piotr Lewandowski z Działu Komunikacji KUL.

logo chemia ulJak uczyć chemii w szkole, aby była atrakcyjna i zrozumiała — zastanawia się Andrzej Krempiński, student II roku studiów magisterskich na kierunku chemia oraz nauczanie chemii na Wydziale Chemii na Uniwersytecie Łódzkim (UŁ). Opowiedział nam, jak wyglądają studia chemiczne na tej uczelni i jak wygląda życie studenckie w Łodzi.

wsg logo nazwa RGBStudia takie jak ja, czyli dopasowujące się do nas, studentów — tak opisuje naukę w Wyższej Szkole Gospodarki Alicją Ziętak. Właśnie kończy tutaj studia magisterskie z zarządzania w hotelarstwie i turystyce. Wcześniej studiowała tutaj przez trzy lata na studiach licencjackich.

Logo politechniki z napisem2Czy praca przy tworzeniu najlepszego na świecie łazika marsjańskiego przydaje się w studiowaniu automatyki i robotyki? Jak wyglądają studia na tym kierunku w na Politechnice Świętokrzyskiej? Opowiada Małgorzata Łaganowska, studentka kieleckiej uczelni liderką mistrzowskiego zespołu Impuls Team.

mariaPraca pielęgniarki to dyżury trwające więcej niż osiem godzin. To nieustanna służba drugiemu człowiekowi w jego najtrudniejszych chwilach, czyli chorobie. Czasem możemy usłyszeć, że pielęgniarki są niedoceniane oraz że nie mają wpływu na poprawę życia osób schorowanych. Jakie wyzwania niesie pielęgniarstwo? Jakimi ideami kierują się młodzi ludzie pracujący w tym zawodzie? A także jak student pielęgniarstwa może wpłynąć na poprawę jakości życia osób starszych? Rozmowa z Pauliną Pergoł, absolwentką Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, aktualną studentką II stopnia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody pielęgniarskiej.

mariaKosmetologia zwykle kojarzona jest z gabinetami piękności, przedłużaniem rzęs oraz wzorkami na paznokciach. Okazuje się, że to tylko „wierzchołek góry” kierunku zwanego kosmetologia. Zajmuje się ona znacznie większym zakresem, zaczynając od pomocy lekarzom, aż po produkcję i dystrybucję kosmetyków. Czym można zająć się będąc absolwentem kosmetologii? Jak wyglądają studia na tym kierunku? I czy składając podanie na kosmetologię, należy mieć ponadprzeciętne umiejętności manualne? Odpowiedzi na te pytania udzieli Katarzyna Pytkowska, opiekun kierunku kosmetologia na Uczelni Medycznej im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

ATENEUM gdansk LOGOWybór studiów przez osobę z niepełnosprawnościami to dodatkowy stres. Czy uczelnia jest dobrze przygotowana na szczególne potrzeby takiego studenta? Czy usunęła bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnością ruchową? Czy ma rozwiązania technologiczne dla osób z wadą mowy, wzroku czy słuchu? O swoich doświadczeniach opowiada Anna Elminowska, studentka pedagogiki z niepełnosprawnością na Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku.

wat2 logoStudia na Wojskowej Akademii Technicznej mogą być pierwszym krokiem do kariery w wojsku. Dlatego też, w wielu aspektach przypominają jednostkę wojskową. Studentów studiów wojskowych nazywa się podchorążymi, a w weekend należy otrzymać przepustkę na wyjazd do rodziny. Co jest takiego ciekawego w wyborze uczelni wojskowej? Czym kierunek logistyka na „zwykłej” uczelni różni się od logistyki wojskowej na WAT? Jak wyglądają praktyki i czy na zajęciach strzela się z broni? Rozmowa z Dominiką Góralską, studentką trzeciego roku kierunku logistyka wojskowa na Wojskowej Akademii Technicznej im. J. Dąbrowskiego w Warszawie (WAT).

wns sggwSocjologia odpowiada nam na pytanie, jak funkcjonuje społeczeństwo oraz jakie zmiany w nim zachodzą. Czym właściwie zajmuje się ta nauka w praktyce? Kiedy warto rozważyć studia na tym kierunku? I najważniejsze pytanie — czy po ukończeniu socjologii można znaleźć dobrą pracę? Rozmowa z Bartoszem Lewczukiem — studentem drugiego roku socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->