Site logo

Kierunek cyberbezpieczeństwo w Gdańsku

Studia z cybebezpieczeństwa | Gdańsk

Gdzie na studia z cyberbezpieczeństwa Gdańsku?

Wszystkie kierunki bezpieczeństwa informatycznego w Gdańsku i województwie pomorskim

List view

Opinie o studiach cyberezpieczeństwo

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków związanych z bezpieczeństwem IT w Gdańsku i województwie pomorskim. Kierunki z cyberbezpieczeństwa okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Cyberbezpieczeństwo
Redakcja Studia.pl

Administrowanie systemami bezpieczeństwa

Studia z zakresu administowania bezpieczeństwem to znajomość funkcjonowania organów porządku publicznego oraz prawnej ochrony osób i mienia. W trakcie nauki poszerza się zdolność strategicznego planowania,

Czytaj więcej »

Zobacz inne studia związane z informatyką i bezpieczeństwem Gdańsku

Szukasz innych studiów związanych z IT lub tematyką bezpieczeństwa? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania z informatyki i bezpieczeństwa.

Kierunek cyberbezpieczeństwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania cyberbezpieczeństwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto iść na studia z cyberbezpieczeństwa w Gdańsku i województwie pomorskim?

Zastanawiasz się nad studiowaniem w Gdańsku na uczelni państwowej lub prywatnej kierunku związanego z cyberbezpieczeństwem? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Cyberbezpieczeństwo w pigułce

Co warto wiedzieć o studiach związanych z cyberbezpieczeństwem? Jeśli wahasz się, czy studiowanie jednego z kierunków takich jak cyberbezpieczeństwo, cybersecurity, bezpieczeństwo informatyczne ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia związane z zachowaniem cyberbezpieczeństwa – dowiedz się o nich więcej. Sprawdź, co to są kierunki dotyczące bezpieczeństwa, jakie dają możliwości studiowania i pracy dla absolwentów.
Kierunki związane z cyberbezpieczeństwem dostępne są głównie na studiach inżynierskich ) 3,5 roku, licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach “uzupełniających” (2 lata). W przypadku cyberbezpieczeństwa militarnego, czyli mundurowych studiów oficerskich związanych z informatycznymi technologiami wojennymi i obronnymi musisz podjąć studia jednolite magisterskie (5 lat). Możesz także uczyć się tematyki bezpieczeństwa w IT na podyplomówkach dających podstawowe kompetencje w obszarze lub pogłębiające wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji.

Cyberbezpieczeństwo (e-bezpieczeństwo, cybersecurity): Kierunki związane z cyberbezpieczeństwem informatycznym dotyczą zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem do urządzeń elektronicznych (smartfony, komputery przenośnie i stacjonarne, serwery, zewnętrzne nośniki pamięci), systemów informatycznych, rozwiązań chmurowych. Cyberbezpieczeństwo to kierunki dotyczące tworzenia systemów dostępu cyfrowego (w tym przeglądania, kopiowania, modyfikowania i usuwania danych), monitorowania ingerencji w zabezpieczone rozwiązania, wykrywania sprawców, niwelowania skutków włamań hakerskich.

Studia w Gdańsku i na Pomorzu

Gdańsk to największy ośrodek akademicki na Pomorzu i jednocześnie główny ośrodek w aglomeracji trójmiejskiej. Każdego roku w mieście studiuje około 70 tysięcy studentów, którzy uczęszczają na studia licencjackie, inżynierskie, jednolite magisterskie oraz studia magisterskie – drugiego stopnia. Co roku gdańskie uczelnie opuszcza grono 20 tysięcy absolwentek i absolwentów. Szeroka oferta studiów, w tym około 200 kierunków, i możliwość studiowania na kilkudziesięciu uczelniach, to bezsprzeczne atuty tego miasta. Stało się ono magnesem dla osób, które poszukują studiów i mieszkają w północnej części kraju, choć w Gdańsku znajdziecie również wielu studentów z południa Polski oraz zagranicy. Nowoczesna infrastruktura uczelniana i charakterystyczny campus w Gdańsku Oliwie, wpływają na komfort studiowania w tym miejscu. W Gdańsku studiowanie można połączyć z efektywnym wypoczynkiem. W ciepłe dni, fani plażowania mogą odpocząć na licznych gdańskich plażach lub przejść się po kilkudziesięciu parkach, które znajdują się w mieście, wśród nich jest między innymi Park Oliwski, który urzeka o każdej porze roku. Dużym powodzeniem cieszy się również Park Ronalda Reagana, zlokalizowany na gdańskim Przymorzu. W mieście znajdują się liczne ścieżki rowerowe oraz instytucje kultury, w tym teatry, kina studyjne i wystawy. Fani nocnego życia znajdą dla siebie bardzo bogatą ofertę pubów, barów oraz klubów, nie tylko dla studentów. Gdańsk to również doskonałe miejsce wypadowe na pobliskie Kaszuby, które docenią pasjonaci unikalnej przyrody i spokoju. Bogata historia Gdańska sprawia, że na każdym kroku można trafić na zabytki i historyczne miejsca, co jest dodatkowym atutem studiowania w stolicy Pomorza. Latem można tu uprawiać sporty wodne nad Bałtykiem, a zimą odkrywać piękne parki, starówkę oraz zachwycać się świątecznymi iluminacjami. Gdańsk jest wielokulturowy, dzięki czemu każdy może poczuć się w nim jak w domu, a bogata oferta studiów sprawi, że wybierzecie idealny kierunek dostosowany do swoich potrzeb. Swoją ofertę udostępniają tu zarówno uczelnie państwowe jak i prywatne.

Studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa w Gdańsku i województwie pomorskim

Gdzie w Gdańsku i województwie pomorskim zdobywać wiedzę na podyplomówkach z cybersecurity, bezpieczeństwa IT - stacjonarnych i on-line?

Praca po studiach z cyberbezpieczeństwa

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku cyberbezpieczeństwo na poznańskich i wielkopolskich uczelniach?

Praca po studiach z cyberbezpieczeństwa

Po kierunkach związanych z informatycznymi systemami bezpieczeństwa możesz budować karierę przede wszystkim jako pracownik ds. bezpieczeństwa IT w biznesie i sferze publicznej oraz w firmach sektora cybersecurity, zajmujących się ochroną urządzeń elektronicznych, aplikacji, danych i systemów. Możesz zajmować się analizą dotychczasowych zabezpieczeń IT, opracowaniem koncepcji kompleksowej ochrony przed niebezpieczeństwami z cyberprzestępczości oraz przypadkowymi zagrożeniami cybersfery, tworzeniem ofert sprzedaży oprogramowania i produktów (urządzeń i systemów) oraz usług zapewnienia ochrony przed cyberprzestępczością, dostawą i montażem technologii bezpieczeństwa informatycznego oraz obsługą i serwisem systemów chroniących przed atakami hakerskimi i błędami użytkowników stanowiącymi zagrożenia dla sfery IT. Możesz także pracować jako i specjalista ds. bezpieczeństwa w firmach produkujących urządzenia i systemy cybersecurity, przy ich projektowaniu, produkcji i montażu.

Zawód Policjant: Studia z cyberbezpieczeństwa dają kompetencje do pracy w policji, głównie w biurze do walki z cyberprzestępczością. Pracując jako policjant zajmujący się przestępstwami internetowymi będziesz zajmować się przestępczością, gdzie Internet jest głównym narzędziem do popełniania przestępstw, takimi jak hacking – nieuprawnione uzyskiwanie informacji, sniffing – podsłuch komputerowy, phishing i pharming – oszustwa podszywania się pod inną osobę w celu wyłudzenia danych. Jednak będziesz także zwalczać tradycyjną przestępczość, gdzie Internet jest sposobem komunikacji między przestępcami oraz przesyłania i lokowania zysków, taką jak handel bronią, handel ludźmi, przemoc, kradzieże, fałszerstwa, pedofilia.

Zawód: oficer Wojska Polskiego, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa militarnego: Konflikty międzynarodowe mogą odbywać się w cyberprzestrzeni – zarówno jeszcze przed fazą działań wojennych z użyciem wojsk tradycyjnych, jak i już w czasie jej trwania. Dlatego siły zbrojne na całym świecie rozwijają służby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo, ale także jeszcze zajmujące się planowaniem ataków na infrastrukturę cyfrową innego kraju. w Polsce funkcjonują Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, specjalistyczny komponent polskich sił zbrojnych. Po studiach oficerskich związanych z Informatyką w obszarze bezpieczeństwa IT rozpoczynasz karierę wojskową na pełniąc funkcję dowódczą, przywódczą i menedżerską w jednostkach wojskowych w ramach Sił Zbrojnych RP oraz innych strukturach militarnych. Zaczynasz służbę zaraz po studiach w stopniu podporucznika. Później wraz z rozwojem kariery w wojsku możesz awansować na kolejne stopnie oficerskie – aż do stopnia generała (admirała) i obejmować coraz bardziej odpowiedzialne funkcje.

Specjalista ds. zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa informatycznego kraju: Znaczenie Internetu jest tak wielkie, że wszelkie zagrożenia dla jego funkcjonowania mogą wiązać się z sytuacjami kryzysowymi w skali lokalnej, regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Z kolei inne sytuacje kryzysowe – zdarzenia naturalne (klęski żywiołowe) i wywołane przez człowieka (przypadkowe interwencje i celowe, np. zamachy terrorystyczne), mogą się pogłębiać poprzez zagrożenia z obszaru cybesecurity. Po kierunkach dotyczących cyberbezpieczeństwa możesz szukać pracy jako specjalista ds. bezpieczeństwa w służbach cywilnych związanych z infrastrkturą krytyczną (np. światłowody, radiowe przekaźniki sygnału cyfrowego). Dlatego po kierunkach związanych z cyber IT możesz znaleźć pracę w organizacjach zajmujących się cyberbezpieczeństwem obywateli i podmiotów gospodarczych, zespołach ds. reagowania kryzysowego, jednostkach badawczych zajmujących się problematyką bezpieczeństwa, firmach i instytucjach rządowych dbających o ochronę danych wrażliwych w różnego typu.

Ekspert z tematyki cyberbezpieczeństwa: Uzyskana podczas studiów powiązanych z cyberbezpieczeństwem wiedza będzie przydatna w przypadku podjęcia pracy w instytucjach lub organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem w IT, , w mediach lub ich strukturach specjalizujących się w tematyce wojskowości, obronności, policji, kryminalistyki lub bezpieczeństwa oraz jako wykładowca na uczelniach wojskowych, policyjnych oraz kierunkach cywilnych, gdzie liczy się wiedza z cyberbezpieczeństwa (np. studia informatyczne, kierunki z bezpieczeństwa wewnętrznego, narodowego i międzynarodowego, studia ze stosunków międzynarodowych, politologia).

Praca w urzędach i instytucjach bezpieczeństwa: Absolwent studiów z cyberbezpieczeństwa, zwłaszcza bezpieczeństwa państwowego (wewnętrznego, narodowego, międzynarodowego), to dobry kandydat do budowania pozycji urzędnika, eksperta i polityka w polskiej i międzynarodowej rzeczywistości. W przypadku krajowych instytucji to przede wszystkim praca w Ministerstwie Obrony Narodowej i instytucjach powiązanych z MON jako pracownik mundurowy lub cywilny. Kompetencje z obszaru cybersecurity, doskonałość znajomości języków obcych i znajomość sfery bezpieczeństwa militarnego i cywilnego, to klucz do pracy w takich instytucjach jak Pakt Północnoatlantycki (NATO) Unia Europejska, ONZ i ich agendy. Dzięki biegłości językowej oraz kompetencji z zarządzania cyberbezpieczeństwem, absolwent może budować swoją pozycję w cywilnych i mundurowych instytucjach zajmujących się stosunkami międzynarodowymi, zapewnieniem globalnego bezpieczeństwa oraz rozwojem współpracy między państwami.

Naukowiec z obszaru cyberbezpieczeństwa: Jako absolwent studiów cyberbezpieczeństwa możesz rozpocząć aktywność naukową na uczelni lub w instytucji badawczej. Nieuniknione będą wtedy studia doktoranckie (po studiach magisterskich “uzupełniających”), praca naukowa, niekiedy praca dydaktyczna (uczenie studentów). Będziesz uczestniczyć w pracach badawczych, na ich podstawie przygotowywać artykuły i inne publikacje naukowe, uczestniczyć w seminariach i konferencjach związanych z cyberbezpieczeństwem w strukturach cywilnych, militarnych o

Praca po studiach w Gdańsku i na Pomorzu

Gdańsk to również bardzo rozbudowany i atrakcyjny dla absolwentów rynek pracy. W związku z tym nie powinni oni mieć większych problemów z płynnym wejściem w rolę pracownika po ukończeniu studiów, jeżeli zostaną w Trójmieście. Dyplomy gdańskich uczelni są również cenione w innych miastach. Gdańsk od lat może poszczycić się jednym z najmniejszych poziomów bezrobocia w Polsce. Gospodarka tego miasta opiera się na wielu sektorach, w tym transporcie morskim, usługach portowych, turystyce, nowych technologiach, czy wydobyciu surowców. Aktualnie stopa bezrobocia w Gdańsku wynosi 3,7% i jest prawie dwukrotnie niższa od średniej krajowej. To dodatkowy atut dla osób, które chcą studiować w Gdańsku lub zbliżają się do ukończenia uczelni i wejścia na rynek pracy. Gdańscy pracodawcy są również bardzo otwarci na studentów, którzy chcą łączyć edukację z rozwojem kariery zawodowej. Bezrobocie w całym województwie pomorskim wynosi około 6,2% i jest porównywalne ze średnią krajową. Miasto zlokalizowane jest nad Zatoką Gdańską i znajduje się w nim wiele firm, które związały się z morzem. Do grona renomowanych pracodawców zaliczają się Zarząd Portu Gdańsk, terminal kontenerowy DCT Gdańsk, czy też Remontowa Holding S.A .GK. W gronie czołowych pracodawców plasuje się również Grupa Lotos S.A. GK, Energa S.A. GK, czy też potentat z branży odzieżowej, firma LPP S.A. Gdańsk jest również otwarty na nowe technologie, dzięki czemu znajdziecie tu wiele rozwijających się spółek technologicznych. Rynek pracy w Gdańsku jest ściśle powiązany z całą aglomeracją trójmiejską, dlatego absolwenci tutejszych uczelni z powodzeniem mogą pracować również w Gdyni lub w Sopocie.

Zawód: specjalista ds. cyberbezpieczeństwa

Co to jest zawód specjalista ds. cyberbezpieczeństwa – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży specjalista ds. cyberbezpieczeństwa? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest specjalista od cyberbezpieczeństwa?  Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa jest profesjonalistą odpowiedzialnym za ochronę

Czytaj więcej »

Architekt ds. cyberbezpieczeństwa w Microsoft | Zawód z pasją

Na czym polega praca architekta ds. cyberbezpieczeństwa? Z jakimi zagrożeniami walczy? Jak w praktyce wygląda walka z hackerami? Czy studia informatyczne dają odpowiednie kompetencje do pracy w IT security? O swoich doświadczeniach zawodowych opowiada dyrektor Robert Kośla, jeden z najważniejszych w Polsce specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa narodowego, absolwent Wydziału Cybernetyki WAT w Warszawie.   Co robi architekt cyberbezpieczeństwa? Czym się pan

Czytaj więcej »

Zawód: projektant gier komputerowych

Kim jest projektant gier – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód projektanta gier komputerowych? Projektant gier komputerowych to osoba odpowiedzialna za tworzenie i projektowanie gier komputerowych. Projektant gier jest odpowiedzialny za opracowywanie koncepcji gier, tworzenie zasad i mechanik rozgrywki, projektowanie poziomów,

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję