Polecam te studia wszystkim osobom zainteresowanym nie tylko samą fotografią, ale w ogóle sztuką. Chętni do studiowania fotografii mogą podejść do przygody z fotografią na luzie, wybierając kursy czy szkolenia lub powaźnie, idąc na studia fotograficzne. Fotografię studiuje się tak naprawdę całe źycie. Na trzyletnich studiach licencjackich czy na dwuletnich magisterskich, szlifuje się tylko jej formę i treść. W fotografii i tak najwaźniejsza jest praktyka. Zapraszamy do lektury - dowiedź się dlaczego warto wybrać ten kierunek!

Nabór na studia fotograficzne (na duże i znane uczelnie) przyjmuje najczęściej formę konkursu. Świadectwo maturalne ma znaczenie, jednak najbardziej liczą się umiejętności kandydata, jego dotychczasowy dorobek, pasja i wiedza. Osoby marzące o studiowaniu Fotografii muszą przede wszystkim charakteryzować się zmysłem estetycznym i umiejętnością dostrzegania niezwykłości w rzeczach na ogół banalnych. Ceni się również zdolność analitycznego myślenia. Fotograf jest bowiem podobny do szachisty. Musi przewidywać co za chwilę nastąpi, jaki "popłynie" czas, w którą stronę "potoczą się" wydarzenia. Taka umiejętność pozwala mu zdobić doskonale zdjęcie, będąc we właściwym miejscu o właściwym czasie.

W trakcie studiów:
Na Fotografii na pewno nie będziecie się nudzić. Codziennie dowiecie się czegoś nowego. Zdobędziecie oczywiście dobre podstawy teoretyczne, poznając na przykład historię fotografii, historię filmu czy też historię sztuki. Zostaniecie zaopatrzeni w ogromny zasób wiadomości i umiejętności pozwalających wam swobodnie korzystać z nowoczesnych technik obróbki obrazu. Nauczycie się przeróżnych form fotograficznych (fotografii reklamowej, portretowej, aktu, itp.). Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wlejecie w swoje zdjęcia życiodajną energię. Nauczycie się łączyć obraz z najróżniejszymi formami przekazu (tekstem, materiałem audio, wideo, grafiką, itp.). Oprócz zajęć stricte teoretycznych przejdziecie bardzo intensywne szkolenie praktyczne, w plenerze i w studiu fotograficznym. Poznacie wszystkie aspekty pracy zawodowego fotografa. Pod okiem specjalistów poznacie fotografię "od kuchni". 
 
Po studiach:
Będziecie mogli robić co tylko wam się zamarzy. Fotografia daje nieograniczoną swobodę. Kto chce być sam sobie "sterem, żeglarzem, okrętem", może założyć własną działalność gospodarczą. Kto nie ma na to ochoty na pewno będzie mógł nawiązać współpracę z agenjami interaktywnymi, mediami, galeriami sztuki, wydawnictwami. Pracę dla fotografów oferują również jednostki samorządowe i wiele instytucji edukacyjnych. Niezależnie od drogi zawodowej, jaką obierzecie, praca na pewno będzie was pochłaniać. Wiem to ze swojego doświadczenia. Czas pracy fotografa jest nienormowany. Zawsze może zdarzyć się coś, co wymaga nagłej "interwencji" obiektywu. Musicie się z tym liczyć.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->