Próżno szukać elementów wiedzy z zakresu finasów i rachunkowości w programie szkoły średniej. Podstawowa reguła ekonomii mówi, że praktycznie każdy zarządza finansami i prowadzi rachunkowość, w mniejszym lub większym zakresie - od spraw osobistych, poprzez rodzinne, aż po rachunkowość jednoosobowej firmy. Można jednak zaryzykować twierdzenie, że bardzo nieliczna grupa ludzi zna się na rachunkowości i jeszcze mniejsza wie coś na finansach. Powyżej nakreślone uwarunkowania mogą stanowić dobry początek refleksji nad możliwością wyboru tych studiów, dlatego zapraszamy do dalszej lektury!


Kandydat na Finanse i rachunkowość w szkole średniej

Matematyka, matematyka i jeszcze raz matematyka. Nawet jeżeli wybrana przez Ciebie uczelnia nie prowadzi rygorystycznej procedury rekrutacyjnej i masz szanse otrzymać indeks za samo zdanie matury, nie powinieneś usypiać swojej czujności. Obojętnie jaką szkołę wyższą wybrałeś, w pierwszym semestrze z pewnością zderzysz się z królową nauk. Lepiej wiec popracować nad własnym studenckim sukcesem jeszcze przed maturą.

Studia i przebieg nauki na kierunku Finanse i rachunkowość

Studia mają charakter praktyczny, a więc przygotowują do realizacji określonych zadań i przyjmowania na siebie konkretnych obowiązków. Przedmioty nauki nie są abstrakcyjne i wydumane, cała nauka ma zatem zaowocować kompetencjami, które będziesz mógł wykorzystać w księgowości, kontrolingu, zarządzaniu finansami, doradztwie, czy innych dziedzinach pokrewnych.

Finansista na rynku pracy

Absolwenci tej specjalności, o ile nie zmarnowali studenckiego czasu, nie mają problemu ze znalezieniem pracy. W końcu każdy przedsiębiorca chciałby mieć w swojej drużynie świetnie rokującego specjalistę ds. finansów, który zna języki obce, posiada rozległą sieć zawodowych kontaktów, odbywał praktyki w międzynarodowych firmach i ma za sobą owocne staże, a w czasie studiów uzyskał stypendium zagraniczne.
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
« WWW »
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
ul. Stefana Batorego 64c
96-100 Skierniewice
ul. Jagiellońska 57/59
03-301 Warszawa
ul. Stokłosy 3
02-787 Warszawa
al. Grunwaldzka 238a
80-266 Gdańsk
al. Niepodległości 2
61-874 Poznań
ul. Młodzieżowa 31a
87-100 Toruń
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
ul. Rzemieślnicza 5
81-855 Sopot
ul. Łabiszyńska 25
03-204 Warszawa

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->