Dynamiczny rozwój gospodarczy sprawił, iż na rynku pracy brakuje specjalistów posiadających rozległą wiedzę z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw. Kierunek Finanse i inwestycje jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą rozwijać i poszerzać swoją wiedzę z zakresu efektywnego zarządzania finansami. Program studiów został opracowany na podstawie konsultacji z sektorem biznesowym i jest dostosowany do wymagań pracodawców. Chciałbyś w przyszłości rozpocząć rozpocząć studia na kierunku Finanse i inwestycje? Zapoznaj się całym artykułem!

W trakcie studiów:
 
Charakter studiów można określić jako praktyczny, gdyż program będzie realizowany przy wsparciu i udziale menedżerów przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesowego, ponadto studenci mają zaplanowane praktyki zawodowe, które pozwolą na połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi. Nowością na kierunku Finanse i inwestycje jest również możliwość sprawdzenia posiadanej wiedzy poprzez udział studentów w symulacji biznesowej wykorzystywanej na uczelniach w Niemczech TOPSIM II, która umożliwia zarządzania przedsiębiorstwem w symulacji komputerowej odzwierciedlającej rzeczywistość gospodarczą. W programie studiów na kierunku Finanse i inwestycje znajdziesz następujące przedmioty: finanse przedsiębiorstwa, rachunkowość, rynki finansowe, inwestycje rzeczowe, planowanie i prognozowanie finansowe, komunikacja spółki z uczestnikami rynku kapitałowego, pozyskiwanie dofinansowania unijnego, funkcjonowanie rynków kapitałowych, podejmowanie inwestycji, zarządzanie inwestycjami kapitałowymi, funkcjonowanie rynku, przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym, inwestorzy instytucjonalni. Ciekawostką na Finansach i inwestycjach jest przedmiot dotyczący wyłącznie finansów firm rodzinnych, który może się okazać przydatny dla osób chcących kontynuować rodzinne tradycje biznesowe lub zamierzających samodzielnie rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. 
 
Po studiach:
 
Po ukończeniu kierunku kierunku Finanse i inwestycje zyskasz przygotowanie do pełnienia funkcji specjalistów w bankach, funduszach inwestycyjnych, domach maklerskich w zakresie zarządzania finansami w przedsiębiorstwach oraz w instytucjach finansowych. Będziesz miał też predyspozycje do podjęcia pracy jako pracownik działu finansowego, analityk kredytowy, specjalista bankowości, pośrednik finansowy, jak również do rozpoczęcia samodzielnej działalności gospodarczej.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->