Hungarystyka to kierunek przeznaczony dla osób, które z z językiem węgierskim chcą związać swoją przyszłość zawodową. W trakcie studiów prócz intensywnej nauki języka węgierskiego studenci zapoznają się również z bogatą historią i kulturą tego kraju. Jest to więc kierunek doskonale dostosowany do potrzeb współczesnego rynku pracy, na którym liczą się unikalne umiejętności. Znajomość języka węgierskiego jest jedną z nich. Podstawą studiów jest zawsze praktyczne opanowanie języka węgierskiego przez studenta. Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

W trakcie studiów:
W trakcie studiów na kierunku Filologia węgierska studenci zdobywają wiedzę w zakresie dziejów języka węgierskiego, literatury węgierskiej, kultury tego kraju oraz jego historii. Umiejętności lingwistyczne można doskonalić w czasie wyjazdów stypendialnych organizowanych we współpracy z węgierskimi uniwersytetami.
Przykładowe przedmioty na kierunku Hungarystyka:
- Praktyczna nauka języka węgierskiego,
- Wstęp do hungarystyki,
- Historia Węgier,
- Tłumaczenia węgiersko-polskie i polsko-węgierskie,
- Kultura obszaru językowego,
- Historia literatury węgierskiej.
 
Po studiach:
Znajomość języka węgierskiego otwiera przed absolwentami tego kierunku wiele interesujących ścieżek kariery zawodowej. W związku z tym mogą być oni zatrudniani jako tłumacze języka węgierskiego, lektorzy lub nauczyciele. W świecie biznesu czekają na nich liczne stanowiska w firmach utrzymujących kontakty z podmiotami rynku węgierskiego.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->