Język norweski wywodzi się z grupy skandynawskich języków germańskich. Studia oferują poznawanie obcej kultury od wewnątrz, a nauka języka wsparta jest rozległą wiedzą w zakresie historii, kultury, literatury, edukacji, nauki o współczesnych społeczeństwach skandynawskich, politycznych systemach parlamentarnych pod kątem profilu studenta zbliżonego do wysokich kompetencji translatorskich. Jeśli już na etapie szkoły średniej interesujesz się wszystkim, co związane z Norwegią, to są to studia dla Ciebie! Zachęcamy do przeczytania całego artykułu!

W trakcie studiów:

Podczas studiów żacy zdobywają wiedzę z zakresu podstaw translatoryki, słownictwa specjalistycznego, tłumaczenia ustnego, przekładów literackich. Samodzielną grupę przedmiotów stanowią historie literatur skandynawskich, poprzedzone wstępem do nauki o literaturze.

Po studiach:

Absolwent ma językowe, translatorskie, medialne i kulturowe kompetencje do współpracy z mediami, czasopismami, organizacjami imprez, firmami reklamowymi, instytucjami kultury, do pomocy w planowaniu poczynań administracyjnych, a także w edukacji i biznesie. Wiedza i umiejętności wyniesione ze studiów pomagają w działalności na rzecz integracji Polski z Europą oraz w ramach regionu Morza Bałtyckiego.
« WWW »
ul. Sienkiewicza 32
50-335 Wrocław
Tags: norweski

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->