Studia na filologii niderlandzkiej to przede wszystkim studia kulturoznawcze z dużym naciskiem na naukę języka obcego. Związane są z intensywną nauką języka niderlandzkiego od podstaw, poznawaniem jego gramatyki, a także wykorzystaniem praktycznym. Umożliwiają poznanie i interpretację zjawisk kulturowych Belgii, Holandii, a także terenów zamorskich, takich jak Antyle, czy Surinam. Już od kilku lat filologia niderlandzka cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów na studia. Dlaczego? Aby się dowiedzieć, przeczytaj dalszą cześć artykułu!


W trakcie studiów:


Przedmioty, przez które przebrnie student filologii niderlandzkiej to teoria literatury, wstęp do językoznawstwa niderlandzkiego, łacina, historia filozofii, języka niderlandzkiego oraz literatury i języków germańskich. Praktyczna znajomość języka niderlandzkiego to główne zadanie z jakim zmierzyć się muszą studenci filologii niderlandzkiej.

 

Po studiach:

Potencjalne miejsca zatrudnienie filologa niderlandzkiego to stanowisko nauczyciela języka niderlandzkiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponadto czeka na niego miejsce w instytucjach administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych, kulturalnych i w mediach oraz przedsiębiorstwach komercyjnych.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->