W zakres filologi białoruskiej wchodzi historia i kultura Białorusi, oraz poznanie języka białoruskiego i rosyjskiego. Studenci, pogłębiając swoją wiedzę o Białorusi zajmują się badaniem i analizą historii, języka i kultury. Są to studia dla osób, które wykazują umiejętności językoznawcze, a także interesują się kulturą wschodniej Europy, a już w szczególności Białorusi. Idealny kandydat powinien mieć również sporą wiedzę z zakresu historii oraz stosunków międzynarodowych Polski i Białorusi. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie czytaj dalej!

W trakcie studiów:

Program studiów zawiera przedmioty pozwalające studentom poznać specyfikę kraju. Oprócz nauki języka realizowane są przedmioty z literaturoznawstwa i językoznawstwa, a także z zakresu historii i kultury białoruskiej.

Po studiach:
Absolwent filologii białoruskiej potrafi biegle posługiwać się językiem białoruskim, a wiedza z zakresu kultury i historii kraju pozwala mu poszukiwać pracy w instytucjach i organizacjach zajmujących się kulturą białoruską, mediach i organach administracji publicznej. 

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->