Filmoznawstwo to kierunek dla osób posiadających bogatą wyobraźnię, które chciałyby pogłębić swoja wiedzę o filmie. Program studiów zawiera m.in. historię filmu, analizę i krytykę sztuki filmowej. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób powstały pierwsze arcydzieła kina niemego, a także dowiedzieć się jak kształtowały się późniejsze lata dla kinematografii. Jeśli oglądając film nie tylko zastanawiasz się nad tym, co nastąpi później, ale także w jaki sposób film został zrealizowany i jaki był zamysł reżyserów, to z pewnością jest to kierunek dla Ciebie.


W trakcie studiów:
W trakcie studiów na kierunku Filmoznawstwo studenci realizują przedmioty poruszające zagadnienia historii filmu, telewizji i mediów, a także biorą udział w warsztatach z twórcami filmowymi ucząc się pisania tekstów krytycznych i scenariuszy.

Po studiach:
Absolwenci kierunku są przygotowani do pracy w instytucjach zajmujących się upowszechnianiem kultury np. w telewizji, wydawnictwie, prasie, jako konsultant programowy, krytyk filmowy, scenarzysta, dialogista lub redaktor.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->