Studia w AngliiBrytyjskie uczelnie od dawna są synonimem doskonałej organizacji, prestiżu, wysokiej jakości świadczonych usług edukacyjnych oraz nastawienia na praktyczny aspekt procesu kształcenia. Wszystko to sprawia, że każdego roku przyciągają one tysiące kandydatów z całego świata – chcesz do nich dołączyć?


Czy można przedstawić brytyjskie szkolnictwo wyższe w kilku krótkich zdaniach?

Wysoka jakość usług
Studia na brytyjskich uczelniach są płatne. Nikogo zatem nie dziwi, że konkurują one między sobą niczym prywatne przedsiębiorstwa: oferując unikalne programy kształcenia, rozbudowane systemy staży i praktyk studenckich, nowoczesne systemy stypendialne, etc. Wszystko po to, żeby zdobyć „klientów”, bo oni są najważniejsi.

Straszono Was panią Hanią z dziekanatu? Zapomnijcie o tym! W UK lekceważące podejście do studenta jest niewybaczalne, gdyż rzutuje bezpośrednio na "opinię rynkową”. Zła reputacja to mniejsze zainteresowanie ze strony kandydatów, czyli spadek dochodów uczelni.

Możesz też śmiało zapomnieć o całodziennych wykładach – brytyjscy studenci spędzają na uczelniach niewiele czasu. Większość materiału przerabiają w domach, bibliotekach lub... na zielonej trawie, z której słynie cała Anglia.

Nacisk na praktykę
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki jest sens wysłuchiwania nudnego wykładu, którego tematyka nie wniesie niczego do rozwoju Twoich kluczowych kompetencji? Podobne dylematy mają tysiące polskich studentów, więc nie przejmuj się, nie jesteś sam.

Wybierając się na studia do Anglii unikniesz jednak tego problemu. Zajęcia koncentrują się na praktycznych aspektach: rozwiązywaniem problemów, case studies, projektach terenowych, laboratoriach i ćwiczeniach. Uczelnie pomagają ponadto w organizacji staży studenckich, które trwają nierzadko od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.

Czy potrzebujesz jeszcze dodatkowych zachęt, żeby zdecydować się na wybór jednej z angielskich uczelni? Wypełnij poniższy formularz i przekonaj się, że studia w UK mogą być zarówno świetną przygodą, jak i doskonałą inwestycją w Twoje przyszłe życie zawodowe.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->