phoca_thumb_s_monacobsOd początku roku szkolnego studenci z Międzynarodowego Uniwersytetu z Monako mogą brać udział w nowych nietypowych zajęciach pod nazwą « Creative Expression », których głównym celem jest rozwijanie potencjału związanego z kreatywnym myśleniem i działaniem. 

 
Sposoby nauczania podczas tych zajeć oddalają sie całkowice od tradycyjnych metod wykładania menadżmentu, ekonomii czy matematykii praktykowanych na codzień na monakijskiej Uczelni specjalizującej się w luksusie i zarządzaniu. Aby uczestniczyć w zajęciach, niezbedna jest znajomość podstaw marketingu … gdyż studenci będą zajmować się nie czym innym jak tworzeniem od A do Z projektu serialu telewizyjnego.
 
Podzieleni w grupy, niczym prawdziwa ekipa produkcyjna, studenci na początku zbierają pomysły i definiują koncept serialu. Nastepnie powstaje 5 minutowy zwiastun promujący ich projekt. Kurs uczy w jaki sposób napisać scenariusz, zrobić scenopis, zorganizować casting, a nawet jak obsługiwać kamerę i krecić film. Studenci u boku profesorów wcielają się w role bohaterów filmu, który jest kręcony w Monaco, San Remo i na wybrzeżu włoskim.
 
Profesjonalny fotograf wytłumaczy studentom w jaki sposób zrobić zdjęcie do afiszu filmu. Studenci mogą również brać udział w dodatkowych zajęciach ułatwiających zrozumienie w jaki sposób podświadome wiadomości są przekazywane na afiszach reklamowych.
 
Charlotte O’Leary, prowadząca nowe zajęcia podsumowuje « Dzięki tym ćwiczeniom studenci naucza się jak najlepiej « się sprzedać » wykorzystując kreatywną stroną swojej osobowości. To jest niesłychanie istotne w codziennej działalności każdego biznesmena ». Zdaniem jednego ze studentów, Amerykanina Noela Glasera : « Po raz piewszy zajęcia uniwersyteckie pozwoliły mi w pełni wykorzystać moją kreatywność. Wielu z nas odkryło w sobie do tej pory ukryte talenty. »
 
Wszystkie projekty filmów zostaną zaprezentowane studentom IUM. Zwycięski serial będzie wytransmitowany podczas corocznego Balu Bożo Narodzeniowego w hotelu Fairmont w Monako.
 
W przyszłym roku Uczelnia pragnie uruchomić podobne warsztaty związane z teatrem.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->