Studia w RosjiWiększość absolwentów szkół średnich myśli o podjęciu studiów w Anglii, Niemczech lub we Francji. Czy trzeba jednak wyjeżdżać na zachód Europy, by zdobyć solidne wykształcenie? Nie, można również wybrać kierunek wschodni i wyjechać na studia do Rosji, o której chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć nieco więcej...

Studia na WęgrzechJeśli nie przeraża Cię język węgierski i egzaminy wstępne na studia, to możesz już zacząć pakować walizki i szukać biletu do jednego z węgierskich miast. Czekają tu na Ciebie bogate programy studiów, życzliwi ludzie, niskie koszty zakwaterowania i ciekawe perspektywy na znalezienie pracy. Na co zatem czekasz? Zapraszam na wycieczkę na Węgry!

Studia na LitwieZ jednej strony, studia na Litwie nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem ze strony polskiej młodzieży, gdyż trzeba za nie słono zapłacić. Z drugiej strony, zagraniczni studenci, którzy wybrali Litwę na miejsce swojej edukacji akademickiej są zachwyceni dokonanym wyborem. Czy warto zatem wybrać się na studia do naszego sąsiada?

Studia w CzechachDarmowe studia na renomowanych państwowych uczelniach, niskie koszty zakwaterowania i ciekawe perspektywy rozwoju - tak właśnie wygląda obraz współczesnej Republiki Czeskiej, czyli państwa, gdzie na pewno warto studiować!

Studia w RumuniRumuńskie uczelnie nastawione są w dużej mierze na studentów spoza państw członkowskich Unii Europejskiej. Bardzo łatwo znaleźć tutaj kierunki medyczne i inżynieryjne z wykładowym językiem angielskim, niemieckim, a nawet francuskim. Do niewątpliwych zalet studiów w Rumuni należy także zaliczyć niskie koszty utrzymania. Czy warto zainteresować się zatem ofertą edukacyjną lokalnych uczelni?

belarusWątek zagranicznych studiów jest większości osób dobrze znany, prawda? Każdy słyszał o wysokim poziomie kształcenia na uczelniach niemieckich, amerykańskich, francuskich i angielskich oraz prestiżu, który wiąże się z ukończeniem studiów w jednym z tych państw. Dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio studia w: Turcji, Chinach i Izraelu. Czy ktoś jednak słyszał o studiach na Białorusi? Nie? W takim razie zapraszamy do lektury artykułu, który przybliży Wam obraz studiów za naszą, wschodnią granicą.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->