Elektrotechnika jest dziedziną - matką dla swojej młodszej córki - elektroniki. Oznacza to, że dziedziny te tak nawzajem się przeplatają, że praktycznie każdy inżynier jest jednocześnie elektrotechnikiem i elektronikiem. Związane jest to też z masowym zastosowaniem elektroniki w układach do sterowania dużymi mocami elektrycznymi. Na kierunku zdobywa się umiejętności komputerowego wspomagania projektowania w dziedzinie sieci i instalacji elektrycznych, zabezpieczania i ochrony urządzeń elektrycznych, a także eksploatacji urządzeń technologicznych i innych. 

W trakcie studiów: 

Program studiów na Elektrotechnice obejmuje takie przedmioty jak: matematyka, fizyka, informatyka, geometria i grafika inżynierska, metody numeryczne, teoria obwodów,  teoria pola elektromagnetycznego, inżynieria materiałowa, metrologia, maszyny elektryczne, elektroenergetyka, elektronika i energoelektronika, technika mikroprocesorowa, urządzenia elektryczne, napęd elektryczny, automatyka i regulacja automatyczna, mechanika i mechatronika, technika wysokich napięć, geometria i grafika inżynierska, zagadnienia teorii obwodów, elektromechaniczne systemy napędowe, pomiary elektryczne wielkości nieelektrycznych, metody numeryczne w technice, zakłócenia w układach elektroenergetycznych. Studia na Elektrotechnice przygotowują do prowadzenia szeroko rozumianej działalności inżynierskiej w zakresie elektroniki i telekomunikacji, zarówno w sferze konstrukcji, produkcji, jak i różnego rodzaju usług.

Po studiach: 

Na absolwentów studiów na kierunku Elektrotechnika, zaliczanych do najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych specjalistów, czekają miejsca pracy w energetyce, przemyśle, przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych. Po Elektrotechnice można znaleźć zatrudnienie m.in. u operatorów sieci telekomunikacyjnych (w tym telefonii komórkowej), w miejskich sieciach teleinformatycznych (w tym sieciach telewizji kablowej), u dostawców usług internetowych i multimedialnych, w różnorodnych zakładach przemysłowych, bankowości, administracji państwowej oraz wszędzie tam gdzie stosowane są nowoczesne systemy elektroniczne.
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->