Studia na kierunku ekonometria kształcą specjalistów w zakresie tworzenia systemów informacji ekonomicznej, wykorzystania sprzętu informatycznego w kierowaniu przedsiębiorstwem i gospodarką narodową oraz zastosowania metod ilościowych do analizy skomplikowanych procesów ekonomicznych. Student kierunku ekonometria zdobywa podstawową wiedzę merytoryczną z zakresu szeroko rozumianej ekonomii, zarządzania i finansów. Jeśli w przyszłości chcesz być specjalistą w dziedzinie ekonomii to studia na kierunku ekonometria są dla Ciebie! Zapraszamy do lektury!


W trakcie studiów:

Studenci poznają metody i narzędzia matematyczne, statystyczne i ekonometryczne niezbędne do analizy zjawisk gospodarczych w skali mikro- i makroekonomicznej; umie podejmować racjonalne decyzje we wszelkiego rodzaju podmiotach i organizacjach gospodarczych; posiada wiedzę z zakresu informatyki ekonomicznej - w szczególności projektowania, programowania i wdrażania systemów informatycznych oraz funkcjonowania baz danych.

Po studiach:
Absolwent znajdzie pracę w podmiotach gospodarczych i instytucjach, w których wymagane jest stosowanie narzędzi matematycznych, statystycznych, ekonometrycznych i informatycznych, a także posiadać umiejętności niezbędne do prowadzenia zaawansowanej działalności doradczej, jak również do realizowania prac o charakterze twórczym.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->