Elektronika jest nauką techniczną, zajmującą się obsługą, konstruowaniem i naprawą urządzeń elektronicznych, przyrządów pomiarowych, aparatury medycznej, sprzętu powszechnego użytku jak np. telewizory, monitory, radioodbiorniki, telefony komórkowe czy komputery. Elektronika rozwija się bardzo intensywnie i nie ma już dziedziny przemysłu, która nie opierałaby się na elektronice. Podstawowe znaczenie ma ona w: telekomunikacji, informatyce, automatyce, astronomii, medycynie. Studia na tym kierunku przewidziane są raczej dla osób z umysłami ścisłymi.

W trakcie studiów:

Przykładowe przedmioty i treści kształcenia: matematyka, chemia, fizyka, grafika inżynierska, mechanika techniczna, elektrotechnika i elektronika, automatyka, technika cieplna i gospodarka energetyczna, zarządzanie i logistyka w przedsiębiorstwie, agroekologia, ochrona środowiska i uprawa roślin energetycznych, gospodarka odpadami, systemy monitorowania środowiska, techniki odnowy gleb i krajobrazu.

Po studiach:

Uniwersalne przygotowanie absolwentów do rozwiązywania zadań o charakterze organizacyjnym i technicznym umożliwia im podjęcie pracy zarówno w wielu gałęziach nowoczesnego przemysłu, jak i prowadzenia własnych małych i średnich przedsiębiorstw. W szczególności absolwent powinien być przygotowany do podjęcia działalności w dziedzinie małej energetyki z nastawieniem ekologicznym.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->