Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej są doskonałą okazją do rozwinięcia nie tylko umiejętności muzycznych, ale i takich cech jak pomysłowość, charyzma, umiejętność prowadzenia zajęć i zabaw w grupie. Jest to kierunek bardzo twórczy i tacy właśnie powinni być kandydaci. Jeśli przejawiasz zdolności muzyczne: śpiewasz, grasz na instrumencie czy sam komponujesz to zdecydowanie jest to kierunek dla Ciebie. Kolejnym plusem są przedmioty pedagogiczne. Absolwenci tego kierunku mogą zaraz po studiach rozpocząć pracę w placówkach dydaktycznych.

W trakcie studiów:

Student ma możliwość kształcić się w takich dziedzinach jak gra na fortepianie, czytanie partytur, nauka akompaniamentu, taniec i zajęcia gimnastyczno-ruchowe, a także nabywa takich umiejętności jak organizacja imprez i wydarzeń kulturalnych, komunikacja społeczna i promocja kultury.

Po studiach:
Przygotowanie merytoryczne i praktyczne pozwala absolwentowi tego kierunku znaleźć pracę jako: pedagog w zakresie muzyki na różnych etapach edukacji, organizator imprez i wydarzeń kulturalnych, prowadzący zespoły muzyczne i instrumentalne.
« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->