“Darwin – człowiek, idea, pasja”

Zakończona przed kilkoma dniami wystawa “Darwin – człowiek, idea pasja” w Pałacu Kazimierzowskim Uniwersytetu Warszawskiego cieszyła dużym zainteresowaniem zwiedzających – mówi jej kurator dr Andrzej Mikulski. Obejrzało ją kilka tysięcy osób. Byli to nie tylko studenci UW, ale też nauczyciele czy uczniowie gimnazjów i liceów.
 
Zdaniem dr Mikulskiego wystawa zorganizowana przez Wydział Biologii UW, przy wydatnym wsparciu Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum UW oraz Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy trwała zbyt krótko (od 2 do 13 marca) i wiele osób nie zdążyło jej obejrzeć. Dawały temu wyraz m.in. w rozmowach z kuratorem. 
 
Jak zauważa, sporo osób dowiedziało się o ekspozycji od znajomych odwiedzających ją wcześniej, co – jego zdaniem – niezbyt dobrze świadczy o akcji promocyjnej, zwłaszcza tej, skierowanej do środowiska uniwersyteckiego. 
 
Kurator podkreśla jednak, że ci którzy obejrzeli wystawę chwalili jej koncepcję – zbudowanie ekspozycji wokół rękopisu autobiografii Darwina. 
 
Wystawę, zorganizowaną w 200. rocznice urodzin Darwina i 150. rocznicę wydania jego pracy “O powstawaniu gatunków”, będzie można obejrzeć ponownie w drugiej połowie maja, na Wydziale Biologii UW. Okazją będzie wizyta w Polsce wybitnego ewolucjonisty, prof. Francisco Ayali związana z przyznaniem mu honorowego doktoratu na Uniwersytecie Warszawskim. 
 
źródło: PAP – Nauka w Polsce
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Turystyka w lasach – sympozjum

Na konferencję poświęconą turystyce zaprasza Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. “Turystyka w lasach i na obszarach przyrodniczo cennych”, bo taki tytuł nosi sympozjum, odbędzie się w

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję